Novinky

Překvapení? Podceňovaný iPhone 8 ovládl předvánoční trh

This is iPhone X.“ Když před čtyřmi měsíci začal Tim Cook těmito slovy představení nejočekávanějšího smartphonu v historii, zřejmě si nedokázal představit, že by v prvním fiskálním čtvrtletí roku 2018 nebyl iPhone X na prvním místě v prodejích. A přesto je tomu tak. Podle oficiální zprávy společnosti CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) bylo v USA v období od 1. října do 31. prosince procentuální zastoupení kupovaných modelů následující: nejvíce, tedy 24 % z celkového počtu, si pro sebe ukrojil jen mírně vylepšený iPhone 8 a iPhone X, který představuje to nejlepší, co kalifornská společnost do teď vyrobila, se umístil „až“ na druhém místě s celkovým počtem prodejů okolo 20%.

Nejprodávanějším iPhonem předvánočního období se podle CIRP stal iPhone 8

Na obhajobu iPhonu X je třeba dodat, že oficiální datum zahájení prodeje bylo až o měsíc a půl později než v případě iPhonu 8, přesto se však očekávalo, že výroční model zaboduje a své starší a méně inovované sourozence doslova převálcuje. Kromě aktuálních novinek jsou ale pozoruhodná i další čísla, která se týkají starších iPhonů. Je zajímavé, že téměř 40 % všech prodaných modelů představují iPhony představené v roce 2016, respektive 2015. To jasně dokazuje, že lidé se nebojí investovat i do rok „starého“ zařízení. Jistou roli zde určitě hrají i snížené ceny oproti aktuální generaci. A jak to řešíte vy? Investujete rádi do nejnovějších iPhonů nebo si spíše rok, dva počkáte a pak kupujete za levnější peníz?

Android může pouze závidět: iOS 11 už běží na 65 % všech zařízeních

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button