Novinky

Android může pouze závidět: iOS 11 už běží na 65 % všech zařízeních

Pokud Apple něco opravdu umí, tak je to skloubení hardwaru a softwaru. I přes to, že se iOS 11 na začátku své existence nepotýkal se zrovna pozitivními ohlasy především na starších iPhonech, problémy jsou, zdá se, ta tam. Dokazuje to i aktuální zpráva, která uvádí, že nejnovější mobilní operační systém kalifornského výrobce běží už na 65 % všech zařízeních. Zbylých 28 %, respektive  7 % stále zaujímá iOS 10 a starší operační systémy.

Oproti loňskému roku tak jde sice o mírné zhoršení – iOS 10 tehdy zaujímal 76% podíl, přesto však můžeme stále hovořit o bleskurychlém přechodu, o kterém si například konkurenční Android může nechat jen zdát. Jeho nejnovější verze Android Oreo, který je dostupný od 21. srpna 2017, se totiž zatím vyskytuje jen na 0,7 % zařízeních, což je opravdu málo. Na vině je především roztříštěnost celého segmentu. Situace je už několik let stejná a pokud chce Google v tomto ohledu alespoň trochu konkurovat, měl by přijít s ráznějším řešením situace.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Zdroj

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button