Novinky

Uniklé materiály odhalily tajný program Pentagonu na výzkum UFO

Redakci webu The New York Times se podařilo dostat k materiálům, podle nichž mělo ministerstvo obrany Spojených států tiše financovat výzkum na vysvětlení zpráv o setkání s UFO. Zahájení programu se datuje k roku 2007, kdy Pentagon poprvé napumpoval 22 milionů dolarů do společnosti vedené Robertem Bigelowem, který se mimo jiné podílí na vývoji nafukovacích vesmírných modulů pro NASA. Financování trvalo do roku 2012, ovšem podle současných informací je výzkum i nadále aktivní.

Přestože většina detailů o programu je stále zahalen rouškou tajemství, zdroje hovoří o rozborech četných videí z kokpitů amerických armádních letounů, které se setkaly s neidentifikovatelnými objekty. Zkoumání se většinou týkalo létajících předmětů, které buď vzdorovaly vysvětlení o konvenčních strojích, nebo se pohybovaly nepřirozeně vysokou rychlostí či vznášely bez zjevného zdroje energie.

Kolonizace měsíce je na spadnutí. Ispace chystá dvojici soukromých letů k prozkoumání jeho povrchu

Zpráva bohužel neuvádí, jakých výsledků se podařilo programu dosáhnout. Jeden z bývalých představitelů americké vlády se ovšem na toto téma nechal slyšet, že během výzkumu došlo k několika zásadním objevům. Na těchto základech vznikl požadavek o posílení ochrany, respektive přidělení vyššího stupně utajení. Přitažení kohoutů ze státní pokladny měla na svědomí až vláda Baracka Obamy a vzrůstající kritika se strany skeptiků, kteří považují podporu obdobných programů za mrhání prostředky, které lze jinak investovat na mnohem smysluplnějších místech.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button