Novinky

NASA sní o měsíční základně. Zásobovací lety bude mít na starosti SpaceX

I přes panující nejistotu ve světě, se americká kosmická agentura snaží plnit své cíle. Jedním z nich je opět vyslat raketu na Měsíc. Američané sní o tom, že na měsíční povrch skoro po padesáti letech opět stoupne lidská noha. Na této misi by se měla podílel i soukromá společnost SpaceX. Ta se pro NASA stala partnerem, který by měl mít na starosti zásobování. NASA hodlá na oběžné dráze Měsíce vybudovat svou základnu. O zásobovací lety by se pak měla starat práce společnost, jež vlastní Elon Musk.

Zdroj: SpaceX

 

NASA v rámci programu Artemis plánuje návrat člověka na Měsíc v roce 2024. Poprvé by se mise na náš přirozený satelit měla zúčastnit žena. Chystaná stanice, která bude Měsíc obíhat, pak ponese název Gateway. Se zásobovacími lety má SpaceX bohaté zkušenosti. Už roky totiž vynáší zásoby na Mezinárodní vesmírnou stanici. Nutno ovšem podoktnout, že orbita Měsíce je poněkud vzdálenější cíl.

Apple se chystá změnit trh s počítači. Vlastní procesory ARM hodlá nasadit také do iMaců

SpaceX už pro zásobovací mise na Měsíc vyvíjí speciální kosmické plavidlo. Ponese název Dragon XL. Jak už tedy název napovídá, půjde o zvětšenou verzi modelu Dragon. Jeho nosnost by měla být až 5 tun. Obří Dragon XL bude vynesen raketou Falcon Heavy. Při každém výletu na oběžnou dráhu Měsíce zde Dragon XL zůstane šest až dvanáct měsíců.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button