Novinky

Kolonizace měsíce je na spadnutí. Ispace chystá dvojici soukromých letů k prozkoumání jeho povrchu

Vesmír byl, je a bude vždy velkým tématem. Existuje spousta společností i jednotlivců, kteří se ke hvězdám snaží celá léta přiblížit. Jeden z dalších, ale relativně nadějných projektů spustila i japonská společnost ispace. Ta získala celkem 90,2 milionů dolarů od investorů Japan Corporation, Tokyo Broadcasting, Konica Minolta a několika dalších firem. A k čemu potřebuje ispace tolik finančních prostředků?

Ke dvěma soukromým misím na Měsíc. Ty japonská společnost plánuje uskutečnit do konce roku 2020. První mise se zaměří především na přiblížení k oběžné dráze měsíce a druhá potom na samotné přistání na povrchu přirozené družice Země. Po přistání dostanou prostor rovery, které důkladně zmapují měsíční prostor a provedou další plánované experimenty.

ispace předpokládá, že ve spolupráci s Google Lunar Xprize by Měsíc do roku 2040 mohlo obývat přibližně tisíc osob a dalších 10 000 lidí ročně by tvořili turisté. Cílem japonské společnosti je vytvořit propracovaný systém cestování, který umožní pravidelné zásobování, respektive servis směrem Země-Měsíc a naopak. Plány to jsou v horizontu tří let vcelku velkolepé, dokáže je ale ispace naplnit?

Mezinárodní vesmírná stanice dostane supervýkonný počítač. V případě nouze může zachraňovat životy

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button