Novinky

Uber plánuje létající taxi. Podívejte se na návrh futuristických terminálů

Plány společnosti Uber by se jen těžko daly nazvat jinak než ambiciózní. Firma, která spustila revoluci v oblasti taxislužeb a nyní vyvíjí robotická auta, jež se už v současné době prohání po některých městech, totiž plánuje posunout osobní přepravu ještě výše. Přesněji do nebe. Uber tak začal pracovat na konceptu létajících taxíků.

Jasně, představa létajících taxi se zatím ve světle, boje Uberu s legaslativou, nevolí klasických taxikářů a zadrhávajícím se vývojem samořiditelných aut může zdát na hony vzdálená. To však Uberu nebrání vizualizovat si podle svých představ i vzdálenější budoucnost. V této souvislosti představila firma velmi zajímavé koncepty stanoviště svých létajících taxíků. Těch bylo v architektonické soutěži vybráno celkem šest a společnost je všechny představila při nedávné konferenci v Los Angeles. Svůj dok pro vzdušnou taxislužbu Uber nazval Skyport a téměř všechny finální návrhy vypadají, spíše jako kulisa z Hvězdných válek.

Jako podmínku si Uber během zadávání pravidel soutěže stanovil, že přístav musí být schopný během hodiny odbavit 4 tisíc lidí a musí být šetrný k okolnímu prostředí. Což znamená plnění hlukových a enviromentálních limitů.

Podobné plány Uberu jsou zajímavé hlavně v kontextu nedávných potíží společnosti. Před několika měsíci totiž robotické auto firmy způsobilo během testování ve Spojených státech smrtelné zranění chodkyni. Na veřejnost se také dostávají informace o tom, že vývoj autonomních vozidel nepokračuje příliš zdárně. Vozidla mají například potíže s orientací v zasněžené nebo příliš zelené krajině.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button