Novinky

Uber pozastavil testy autonomních vozidel. Jedno z jeho aut zabilo chodce

Perné chvíle právě teď prožívá vedení společnosti Uber. Jedno z jeho robotických aut, jež se v rámci testování prohání po amerických městech, totiž usmrtilo chodce. Firmy, které autonomní technologie vyvíjejí se přitom na maximální bezpečnost provozu zaměřují především. Důsledkem tragické nehody je tak úplně pozastavení celého programu.

Neštěstí se stalo v nedělních dopoledních novinách v arizonském městě Tempe. Auto, které zrovna běželo v autonomním režimu srazilo ženu, která na následky svých zranění po převozu do nemocnice zemřela. Místní média tvrdí, že žena v době nehody přecházela cestu. Stejné zdroje také hovoří o tom, že za volantem automobilu seděl člověk, který však auto v osudnou chvíli neřídil. Zatím tak není úplně jasné, co za nehodou stálo. Není totiž vyloučeno, že 49letá žena vstoupila do vozovky ve chvíli, kdy už nehodě nešlo zabránit. Za normálních okolností totiž dozorující osoba v robotickém autě sedí právě proto, aby v podobných situacích nad vozidlem převzala kontrolu a hrozící nebezpečí odvrátila.

Nejde o první případ, kdy umělá inteligence za volantem zabíjela. O život přišel v minulosti například také řidič Tesly, který až příliš důvěřoval takzvanému autopilotovi, který za určitých okolností dokáže vozidla od Tesly řídit bez řidičovy pomoci. Podle všeho se však jedná o vůbec první případ smrtelné nehody, kterou samořídící auto způsobilo osobě mimo vozidlo.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button