Novinky

Zaměstnanci Tesly se musí vrátit do kanceláří. Jen tak můžeme vymýšlet skvělé věci, napsal Musk

Možnost práce z domova se přelívá v jeden ze základních požadavků mnoha zaměstnanců. Zvlášť po letech různých forem lockdownů, kdy spousta firem zjistila, že z domova to zkrátka jde. Zaměstnanci ušetří čas a finance za dopravu a nejspíše budou i o něco spokojenější. Druhá strana mince je však efektivita. I pro ty, kteří své pracovní tempo při práci z domova nesnižují, znamená fungování na dálku jistá omezení. Především pokud jde o komunikaci s kolegy. Hromadný přesun do domácích kanceláří se v minulých letech samozřejmě neminul ani velkým technologickým společnostem. Některé z nich by jej však chtěli zvrátit.

Foto: Tesla

Posledním případem je Tesla podnikatele Elona Muska. Toho pokles pracovní morálky způsobený vzdálenou prací nejspíše namíchl natolik, že svým zaměstnancům zaslal poměrně ostrý email. Hned v jeho úvodu zdůraznil, že každý zaměstnanec Tesly má povinnost strávit v kancelářích minimálně 40 hodin týdně. Musk si dokonce neodpustil poznámku o tom, že kancelář je místem, kde zaměstnanec potkává své kolegy, ne tedy žádná „pseudokancelář“. Zkušenější pracovníci to přitom budou mít ještě přísnější. Musk také očekává, že tím výše postavený zaměstnanec je, tím více času by měl v kancelářích trávit. Jako příklad uvádí sebe, který v továrně Tesla prakticky bydlí.

Apple přesouvá část výroby iPadů z Číny do Vietnamu

Podle Muska právě jeho neustálá přítomnost a možnost úzce pracovat se svými spolupracovníky zachránila společnost před krachem. Na konec emailu si Elon Musk neodpustil jedovatou poznámku. Uvedl totiž, že ostatní firmy jsou v pracovní kultuře možná trochu flexibilnější, kdy ale naposledy uvedly skutečně skvělý produkt? Právě toho chce Elon Musk se svými podřízenými dosáhnout. Dále zdůraznil, že pokud se někdo nedostaví, bude firma přepokládat, že skončil. Musk také napsal, že bude osobně posuzovat každou možnou výjimku z tohoto pravidla. Už dříve k návratu do kanceláří zavelel Apple, Google nebo Microsoft.

Zdroj
CNN

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button