Novinky

Apple přesouvá část výroby iPadů z Číny do Vietnamu

Momentálně je naprostá většina výroby iPadů soustředěna v Číně. Tento fakt by se ale měl brzy změnit, jelikož v zájmu Applu je přesunout svoji výrobu i do jiných zemí, aby omezil závislost na Číně. Za poslední roky se jako alternativní země výroby komponent osvědčil Vietnam, jelikož se v něm již několik let montují populární sluchátka AirPods. Do této země by se tedy momentálně měla přesunout i výroba iPadů, rozhodně ale nepůjde o celou produkční kapacitu. Zatím se totiž jedná pouze o malou část. Postupem času je však možné, že se do Vietnamu bude přesouvat čím dál více výrobních linek, které se mohou týkat jak iPadů, tak i jiných Apple produktů.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Tento přesun výroby byl plánován už na leden 2021, avšak problémy s dodavatelským řetězcem tuto změnu zbrzdily. Postupná opatření Číny však Apple dohnala k tomu, aby tuto změnu prosadil o něco rychleji. 

Foto: Unsplash (autor: Marek Levak)

Apple také údajně požádal řadu svých dodavatelů, aby u jednotlivých součástek vytvořili velké zásoby a tím zabránili budoucímu nedostatku. Tato americká korporace se tedy opravdu usilovně snaží o výrazně lepší dostupnost produktů, než tomu bylo v předchozích letech, kdy jste na svoje zařízení mohli čekat klidně i čtvrt roku. Tento úmysl navíc dokazuje i to, že uhradil některé logistické a přepravní náklady dodavatelům, aby zajistil včasnou dodávku potřebných materiálů na výrobu jeho zařízení.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button