Novinky

Staví rakety na Mars, takže telefon pro něj bude hračka. Kdy můžeme očekávat smartphone z dílny Elona Muska?

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, zda se někdy Elon Musk rozhodne vstoupit na trh mobilních telefonů. Dosud nikdy nebyly žádné z těchto informací oficiálně ze strany Tesly potvrzeny, nicméně v posledních dnech je ohledně tohoto tématu celkem živo. Důvodem je reakce Elona Muska na tweet komentátorky Liz Wheelerové, kde připustil, že nebude mít jinou možnost, než vyrobit vlastní smartphone, pokud aplikace Twitter bude odstraněna z App Store pro Android i iOS.

Zdroj: Twitter

Smazání Twitteru z těchto obchodů se prozatím zdá celkem nepravděpodobné, ale co je vlastně důvodem, že by se něco takového přeci jen mohlo stát? Musk provedl několik nepopulárních změn od doby, kdy tuto oblíbenou sociální síť koupil. To vedlo některé inzerenty k tomu, že platformu považují za vysoce rizikové místo pro propagaci. Zároveň, jelikož je CEO Tesly zastáncem absolutní svobody slova, má v plánu obnovit kontroverzní zablokované účty, například účet bývalého prezidenta USA, Donalda Trumpa. Tyto kroky se už ne vždy slučují s pravidly pro umístění aplikací v Google Play a Apple App Store.

Ten člověk staví rakety na Mars, malý telefon pro něj bude hračka

Pokud by došlo na začátek vývoje vlastního telefonu Tesla, nemusel by Musk začínat úplně od začátku. Již teď má díky svým elektromobilům k dispozici potřebné technologie, softwarový balík s hrami i aplikacemi a více než milion klientů s operačním systémem Linux pro tablety s velmi moderním uživatelským rozhraním. Uvidíme tedy, jak se bude situace nadále vyvíjet a třeba se dočkáme doby, kdy Apple a Google ztratí svůj monopol v oblasti mobilních telefonů a jejich operačních systémů.

Myslíte, že by Tesla měla začít vyrábět vlastní telefony? Koupili byste si takové zařízení?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button