Novinky

Kalifornii brázdí 45 autonomních aut od Applu. Od ledna se jejich počet zdvojnásobil

Už několik let je veřejným tajemstvím, že se Apple snaží proniknout do automobilového průmyslu. Ač firma pravděpodobně vzdala snahy o stvoření vlastního vozidla, stále vidí v oblasti osobní přepravy potenciál. A to zejména v dnešní době, kdy chytré technologie pronikají do automobilů v dosud nevídaném měřítku. Důkazem toho může být fakt, že nejen významné automobilky, ale také víceméně všechny velké technologické společnosti pracují na vývoji automobilů, které se zcela obejdou bez řidiče. 

I když se můžeme domnívat, že vývoj robotického auta není vzhledem k zaměření kalifornské společnosti primárním cílem, dokáže Apple se svými souputníky držet krok. Ekonomický list Financial Times totiž objevil, že v výrobce iPhonů svou flotilu autonomních vozidel, které momentálně brázdí americká města, téměř zdvojnásobil.

Zatímco v lednu měl u kalifornských úřadů zaregistrovaných 27 vozidel, v současné době má povolení pro provoz 45 samořídídích aut. Testovací flotila roste geometrickou řadou už rok. Loni v dubnu totiž Apple k těmto účelům používal pouze tři auta. Více podobných aut v Kalifornii provozuje jenom automobilový koncern General Motors, který jich zde má 110. Stovku aut v nejlidnatějším státě USA donedávna vlastnil také Google. Nyní však svou flotilu zeštíhlil na 24 vozidel. Téměř čtyři desítky autonomních vozidel zde testuje také Tesla. Vedle těchto velkých hráčů vyvíjí obdobné technologie v oblasti Sillicon Valley až padesát různých firem.

Uber pozastavil testy autonomních vozidel. Jedno z jeho aut zabilo chodce

V Kalifornii testuje také Uber, který se však od předvčerejška potýká s nemalými problémy. Jedno z jeho zkušebních aut totiž v sousední Arizoně usmrtilo chodkyni. I když se nejspíš jednalo o nešťastnou náhodu, které už software ani dozorující řidič nemohl předejít, rozhodl se Uber veškeré testy svých robotických aut až do odvolání pozastavit.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button