Novinky

Švýcarští hodináři si myslí, že nemůžou konkurovat Apple Watch

Hodinářská společnost Swatch během včerejšího dne oznámila, že v následujícím období se zaměří pouze na chytré hodinky z nižších cenových relací. Toto rozhodnutí pramení z reakce na Apple Watch, kterým patří převážná část trhu s nositelnou elektronikou. Mezi řádky lze vyčíst obavy z prodělku, který by mohl nastat v případě uvedení dražšího modelu.

Swatch v současné době nabízí hodinky Bellamy s plastovou konstrukcí a integrovaným NFC čipem pro bezkontaktní platby. V tomto případě se ani nelze bavit o chytrých hodinkách, jelikož nenabízí žádné pokročilé funkce.

swatch_watches

Vedení společnosti zároveň dodalo, že nechce soupeřit s kalifornským výrobcem, který patří mezi lídra spotřební elektroniky. Pro zajímavost je vhodné dodat, že Swatch Group AG je vlastníkem tradičních značek Omega, Longines a Tissot.

Ještě nyní mám v živé paměti, kdy veřejnost hodinkám Apple Watch věštila naprostý nezájem a budoucnost na dně trhu. Praxe však ukázala, že Apple opět věděl co dělá a přestože doposud neznáme konkrétní čísla, jablečné hodinky si vydobyly nezastupitelné místo ve světě wearables.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button