Novinky

iPhony to neskončí. Apple ještě letos ukáže další nové produkty

Apple své fanoušky rád překvapuje. I když nové iPhony představuje s takřka železnou pravidelností vždy v září, s ostatními produkty nás zpravidla napíná do poslední chvíle. Stejně tak by tomu mělo být i v případě nových tabletů, jejichž premiéra údajně proběhne ještě letos. V případě, že tomu skutečně tak bude, měli bychom se ještě během měsíce října dočkat nálože nových iPadů a počítačů Mac. Díky zdroji obeznámenému s okolnostmi premiéry, se nyní na připravované novinky můžeme podívat detailněji. Interní kódy nových iPadů prozrazují, že bychom se měli dočkat dvou modelů. To dává tušit, že iPad Pro roku 2018 se ukáže ve dvou velikostech. Ty se dále budou dělit na dvě varianty podle velikosti vnitřní paměti. Samozřejmostí je také možnost zvolit si model s LTE modemem.   

Nová generace iPadu Pro se po vzoru aktuálních iPhonů zbaví širokých rámečků okolo displeje. Na rozdíl od jablečného smartphonu však nový iPad Pro nedostane výřez pro snímač fotoaparátu a další senzory. To naznačuje, že rámečky budou přeci jen dost široké na to, aby do nich vývojáři umístili všechny potřebné technologie. Tlačítko Home ale nová generace iPadu Pro rozhodně nedostane a systém Face ID se tím pádem poprvé objeví také v tabletu. Další novinkou bude osazení přístroje konektorem USB-C, který umožní přenášet obraz z iPadu na externí obrazovky a to až v rozlišení 4K HDR. Kromě toho dostane novinka také zcela nový konektor s názvem Magic Connector, který najdeme na zádech zařízení. Ten umožní připojení k nové generaci příslušenství.  

Přechod z MacBooku Pro 2015 na MacBook Pro 2018 s Touch Barem. Tři roky inovací v praxi

Nová Apple Pencil

Vylepšení se dočká také jeden z velmi oblíbených doplňků pro nejvyšší řadu iPadů. Apple totiž za pár dní představení také novou generaci své chytré tužky Apple Pencil. Ta by se měla nejzásadnějších vylepšení dočkat v oblasti konektivity, kdy se bude s dalšími zařízeními Applu párovat na stejném principu, na jakém dnes fungují například sluchátka Air Pods. Zatím ovšem není zřejmé, zda chystané iPady umožní podporu i současné generaci Apple Pencil.  

 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button