Novinky

Podívejte se, jak se tvořila vosková figurína Steva Wozniaka pro Madam Tussauds

Zhruba před půl rokem zveřejnilo světově proslulé muzeum voskových figurín Madam Tussauds, že by ve své pobočce v San Francisku rádo vystavilo také figurínu spoluzakladatele Applu – Steva Wozniaka. Woz se tak zařadí vedle dalších ikon počítačového průmyslu jako Steva Jobse, Billa Gatese, či Marka Zuckerberga, kteří už zde své sochy mají.

https://www.youtube.com/watch?v=fqkgMjvIxzk

Nyní vedení muzea ukázalo jak s opravdovým Wozem probíhalo odebírání tělesných parametrů, které si vyžádalo na 350 měření po celém těle. Na videu lze také vidět, jak pracovníci muzea přirovnávají k Wozniakově pokožce vzorník barev, aby na soše zachytili ten nejvěrnější. Podobně také probíhalo vybírání správných očí. Steve se také nechal slyšet, že opravdu neví, jak bude reagovat, až svého voskového dvojníka spatří tváří v tvář. “Nejspíš budu pociťovat obrovskou pýchu a možná také mráz v zádech” Uvedl na kameru Wozniak, u kterého si mimochodem také můžeme všimnout, že na své ruce nosí Apple Watch.

Socha by se měla veřejnosti ukázat již tento měsíc. Konkrétně by se tak mělo stát 19. března na zdejším Comic Conu. Pak už se Woz natrvalo zabydlí vedle svého někdejšího kolegy Jobse.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button