Novinky

„Vracím se k emailům a esemeskám.” Steve Wozniak si smazal Facebookový účet

Potíže mocné sociální sítě Facebook neberou konce. Poté, co před několika týdny vyšlo najevo, že si společnost Marka Zuckerberga nedokázala důsledně uhlídat osobní data svých uživatelů, začali někteří z nich největší sociální síť světa opouštět. Z Facebooku už tak odešly například společnosti Tesla a SpaceX, jejichž fanouškovské profily smazal jejich majitel Elon Musk. K odchodu se rozhodl také slavný pánský časopis Playboy.

Nyní to vypadá, že se ke stejnému kroku rozhodne také někdejší spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, který je v technologickém světě dodnes uznávanou osobností. „Uživatelé poskytují Facebooku každý detail svého života a ten na nich pak vydělává peníze,” řekl Woz listu USA Today. „Jeho zisky jsou založeny na informacích od uživatelů, jenže ti z nich už nic nemají,” doplnil počítačový inženýr polského původu. Poté Wozniak zveřejnil další vysvětlení na svém Facebookovém profilu, kde napsal, že podle něj negativa převážila pozitivní aspekty. „Pořád zvládnu žít se starým dobrým emailem a esemeskami,” zakončil Steve Wozniak své sdělení.

I po smazání účtu Facebook dál sbírá informace pro inzerenty. Tady je návod, jak to zastavit

Facebook prochází nelehkým obdobím

Současné problémy Facebooku nezpůsobuje jen skandál kolem zneužití dat společností Cambridge Analytica. Na veřejnost se totiž dostávají také další detaily o tom, jak Facebook vlastně funguje. Už dříve například uživatelé sítě zjistili, že si firma ukládá záznamy o hovorech a SMS zprávách. Poté Mark Zuckerberg v rozhovoru pro web Vox také přiznal, že jeho firma kontroluje pomocí automatického softwaru veškerou korespondenci na platformě Messenger. Potenciálně závadný obsah si pak prohlíží moderátoři, kteří jej můžou smazat.

 Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button