Novinky

Steve Wozniak: iPhone je sázka na jistotu. Proto jsou za něj jeho uživatelé ochotni zaplatit více

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, řečený Woz, je dodnes považován za guru technologického světa, jehož názorům odborná veřejnost naslouchá. Naposledy se Woz rozpovídal o dnešních smartphonech. Na adresu čínských přístrojů pronesl slova uznání. Je podle něj totiž obdivuhodné, s jakou efektivitou dokáží čínští výrobci produkovat hardwarově špičkové telefony. V tomto kontextu Wozniak také vysvětlil, proč je podle něj iPhone tak drahým přístrojem. Vždyť v porovnání se stále dravější asijskou konkurencí toho o moc více nenabízí, spíše naopak.

iPhone je totiž podle spoluzakladatele jeho výrobce sázkou na jistotu. Jeho uživatelé prostě ví, že pokud do jablečného smartphonu investují, nešlápnou vedle. Dalším aspektem je také vynikající provázanost operačního systému s hardwarem přístroje, kterou vývojáři nabízející software pro stovky nebo tisíce telefonů zkrátka nemohou nabídnout. Tuto jistotu levný, byť špičkově vybavený čínský telefon zkrátka zatím nemůže nabídnout a otázkou je, zda doba, kdy si čínské značky vybudují renomé srovnatelné s Applem, vůbec někdy přijde. Domněnka Steva Wozniaka projde zátěžovým testem už za několik měsíců. Cenovka očekávaného iPhonu 8 by se totiž podle mnoha spekulací měla vyšplhat až za hranici jednoho tisíce dolarů.

Steve Wozniak věří, že Apple bude existovat i v roce 2075 a lidstvo se přestěhuje do pouště

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button