Novinky

Steve Wozniak věří, že Apple bude existovat i v roce 2075 a lidstvo se přestěhuje do pouště

Spoluzakladatel společnosti Apple a technologický nadšenec Steve Wozniak se nechal v jednom ze svých posledních rozhovorů slyšet, že logo Applu neztratí nic ze své hodnoty příštích padesát let. Názor pronesl v kontextu s blížící se akcí Silicon Valley Comic Con 2017 (SVCC). Konference zaměřená na Sci-Fi, komiks a technologie proběhne od 21. do 23. dubna a ponese podtitul „The Future of Humanity: Where Will We Be in 2075?“

Třídenní konference má kromě pobavení návštěvníků přiblížit současné pop kultury a technologie široké veřejnosti a nastínit směr, kudy se bude lidstvo v následujících desetiletích ubírat. „Apple tu bude stejně dlouho jako například IBM (společnost byla založena v roce 1911). Podívejte se, jakou hotovostí tato firma disponuje, může si dovolit investovat do čehokoli, co ji napadne. Bylo by směšné očekávat, že tu v roce 2075 nebude. To samé platí platí například pro Google a Facebook“, predikoval Wozniak v interview z minulého týdne.

apple-1-team-retouched

V dalších myšlenkách prozradil, jak si představuje urbanizaci lidstva, které začne pro výstavbu obřích megapolí okupovat pouště a další nehostinné kouty naší planety. Woz se nezapomněl zmínit ani o umělé inteligenci, která podle něj nabere na velmi silném významu. V jeho vizích budou lidé komunikovat naprosto se vším – od zdí až po chytré oblečení. Kombinace AI a pokročilé elektroniky dá vzniknout novému segmentu zdravotních pomůcek, které nám umožní vlastní diagnostiku bez nutnosti navštívit lékaře. S tím mají ruku v ruce přijít vlny etických otázek, s nimiž se budeme muset jako lidstvo uspokojivě vypořádat.

Woz-presents-image

Predikce budoucnosti a technologického vývoje je nesmírně ožehavým tématem. Tato dynamicky se rozvíjející oblast se mění doslova každým dnem. Co nám nyní připadá jako jasný trend, za pár měsíců může vyšumět stejně rychle jako pára nad hrncem. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button