Novinky

Steve Wozniak nikdy nepřestal být zaměstnancem Applu. Pracuje za symbolický plat

Pokud byste měli vyjmenovat tři osoby, které jsou neodmyslitelně spojeny s Applem, pak by většina z nás asi vyslovila jméno Steva Jobse, Tima Cooka a Steva Wozniaka. Poslední jmenovaný přitom v Applu aktivně pracoval jen v jeho začátcích. Nikdy ovšem na firmu, kterou společně s Jobsem spoluzaložil v garáži, nezanevřel. Ač se od roku 1985 aktivně věnuje vlastním projektům, se svou oblíbenou značkou stále spolupracuje. Téměř sedmdesátiletá počítačová legenda totiž v Applu cítí obrovské pouto.

Nyní Woz, jak se slavnému inženýrovi často přezdívá, prozradil, kolik Apple za jeho služby platí. Steve Wozniak údajně dostává 50 dolarů čistého týdně. Ano, v přepočtu asi 1100 korun. Může se jednat jen o část jeho odměny s tím, že většina mizí v investičních fondech, nebo je mu vyplácena v akciích. Na svůj bankovní účet ovšem Woz, za jehož rady by jiné firmy neváhaly platit miliony, dostává skutečně jen 200 dolarů měsíčně.

Z toho Apple nebude mít radost. Na internetu se objevilo video zachycující makety modelové řady iPhone 12

„Je to opravdu málo, ale jsem loajální. Nikdo mě nikdy nevyhodí. A vždy jsem k Applu cítil obrovské citové pouto,“ vysvětluje k neobvyklému zaměstnaneckému poměru Wozniak. Kromě výše platu je zajímavé především to, že Wozniak v podstatě nikdy nepřestal být zaměstnancem Applu. Wozniak je podle svých slov jediným člověkem, který přijímá šeky od Applu nepřetržitě od jeho založení dodnes.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button