Novinky

Z toho Apple nebude mít radost. Na internetu se objevilo video zachycující makety modelové řady iPhone 12

Zní to až neuvěřitelně, ale hned zkraje roku víme, jak budou vypadat iPhony, které Apple tradičně představí až v září na své nejdůležitější konferenci. Tento zásadní únik má na svědomí japonský web MacOtakara, který se dostal k maketám kompletní modelové řady iPhone 12. S masivním předstihem si tedy můžeme udělat poměrně ucelenou představu o tom, co nás letos čeká a co nemine.

Video zachycuje celkem tři makety, které disponují úhlopříčkami displeje 5,4, 5,9 a 6,1 palce. Co se týče designu, tak zde se žádné zásadní překvapení nekoná. Už z dřívějších zpráv víme, že Apple chce přejít na designový jazyk, který je typický pro aktuální generaci tabletů iPad Pro. To bude v praxi znamenat ostřejší hrany zařízení. Pokud vás zajímá pojetí zadní strany, respektive modulu hlavního fotoaparátu, tak zde se toho příliš nezmění. Také letos se dočkáme varianty s duální optikou (pro iPhone 12) a trojitým fotoaparátem, který bude zdobit iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Ačkoli makety nemusí věrně kopírovat všechny rysy, prozatím to vypadá, že rámečky kolem displeje budou stejné jako u iPhonu 11 Pro. Beze změn zůstane i výřez pro Face ID modul, u něhož se původně očekávalo, že Apple přistoupí k jeho proporční redukci.

Při pohledu na makety je zřejmé, že designéři se ani tentokrát nepustí do žádných experimentů a veškerou snahu investují do spíše kosmetických změn. S tím souvisí signifikantní rozložení bočních tlačítek a přepínače tichého režimu, který najdeme na stejných místech jako jsme si za poslední roky zvykli.

Všechny chystané novinky nabídnou OLED panely, inovované čipsety a kamerový systém doplněný o ToF senzor pro hloubkové snímání prostoru. Novinek bude pochopitelně mnohem více. V zákulisí se často šušká o pokročilých funkcích spojených s rozšířenou realitou či výrazné posunutí fotografických schopností.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Jeden komentář

  1. to asi nebudú nové iphony. apple ma trojročný cyklus zmeny dizajnu, a práve tento rok by mal byť nový dizajn telefónov. tento dizajn už bol pri iphone X, Xs a 11.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close