AktualityNovinky

Schéma chystaného modelu iPhone 6s prozradilo změny v konstrukci

Redaktorům serveru Engadget se podařilo získat údajné schéma chystaného modelu iPhone 6s. Pokud se jedná o důvěryhodné materiály, dojde k mírným změnám v konstrukci, které se projeví na celkové tloušťce zařízení. Přestože aktuální trendy fandí co nejtenčím smartphonům, Apple se očividně rozhodl jít proti proudu. Nástupce současného iPhonu má být o 0,2 milimetru tlustší, což bude ve finále znamenat hodnotu 7,1 mm. Tento mírný nárůst má údajně na svědomí integrace haptické vrstvy Force Touch pro detekci tlaku vyvíjeného na plochu zobrazovacího panelu.

iPhone-6s-Schematic-Engadget-Japan-800x602

Uniklé schéma zároveň nahrává dřívějším spekulacím, které mimo jiné hovořily o konstrukci ze slitiny hliníku s označením 7000. Tento materiál je mnohem pevnější a méně náchylný k běžnému opotřebení. Stále diskutovanější téma skloňující absenci domovského tlačítka se ukazuje jako liché. Apple nám již v minulosti několikrát ukázal, že k razantnějším změnám v designu se uchyluje jednou za dva roky. Novinky se proto odehrají především pod kapotou, kde se ukryje nový procesor Apple A9, 2GB operační paměť a přepracovaný fotoaparát s rozlišením dvanáct megapixelů s technologií RGBW.

Poslední zvěsti mimo jiné naznačily přítomnost LTE čipu MDM9635 od společnosti Qualcomm. Ten má zaručit teoretickou rychlost stahování až 300 Mbps. Bohužel s ohledem na podmínky našich operátorů a jejich datové limity nebude tato funkce pro českého uživatele klíčová.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button