Novinky

Pašerák schoval kilo kokainu do krabice od iPhonu. Dostal za to trest smrti 

Je známo, že země arabského světa trestají pašeráky drog velmi tvrdě. To na vlastní kůži před několika týdny pocítil i muž, který se přes letiště v Abu Dhabí pokusil pronést zásilku kokainu. Nutno ovšem uznat, že použitý způsob pašování zakázané substance je poměrně originální. Hříšník se totiž kokain pokusil propašovat v obalu od iPhonu. Ten byl dokonce zapečetěn folii tak, aby to vypadalo, že se uvnitř skrývá nový iPhone 6s (recenze).

Dostupných informací k případu je pramálo. Na veřejnost se dostalo jen video, na kterém celníci zachycenou zásilku zkoumají. Pašeráka mohla prozradit hmotnost balení. Krabice totiž vážila zhruba jedno kilo, zatímco skutečný iPhone 6s i s příslušenstvím by měl vážit kolem půl kilogramu. Podezřelý se snažit hájit tím, že kokain pašoval pro kamaráda. Soudy ve Spojených arabských emirátech však v případech pašování drog neznají slitování a muže nyní odsoudily na smrt.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Pašováni drog ano souhlasím že to je hnus,ale vzít někomu život si myslím že je to trochu přes čáru. Je vidět že pohani v arabských zemí i na svoje bohatství jsou stále v době kamenné.Osobně bych nikdy nejel do arabské země nikde na světě.Nemám rád jejich stupidní názory,zákony,zákazy a vše co připomína komunismus či diktaturu a arabové jsou přesně ten příklad jeden jako druhý.Díky bohu že namají armády na ovládnutí světa pač by jistě propukla nová křižácká válka ve větším množství než tomu bylo před dávným časem kdy křižáci bojovali a umírali za nás všechny.Svobodný svět není ten arabský jsou to jen otrokáři vrazi nic víc nic mín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button