Novinky

Dva roky starý iPhone 6s porazil v testech výkonu Samsung Galaxy S8

Když Tim Cook 9. září 2015 představoval nový iPhone 6S, ještě netušil, že půjde o nejprodávanější telefon, který kdy společnost s nakousnutým jablkem vydala. V oblasti designu byl iPhone 6S sice jen malou evolucí svého staršího brášky, výkonnostně na tom však byl o hodně lépe. Poprvé byl v novém modelu použit 14nm, respektive 16nm procesor. Tento fakt obecně znamená nižší energetickou náročnost, což má pozitivní vliv na baterii. Vylepšení se také dočkala paměť RAM, která povyskočila na velikost 2 GB. Asi největší technologickou vychytávkou však bylo použití displeje s 3D Touch.

Doba však pokročila a iPhone 6S je aktuálně téměř dva roky starým telefonem. To mu však nebrání, aby porazil například o dost mladší Samsung Galaxy S8. Nejnovější vlajková loď Samsungu byla představena letos v březnu a disponuje nejnovějším procesorem Exynos 8895 a 4 GB RAM. Ve Speed Testu, kdy se testuje rychlost otevírání jednotlivých aplikací však letošní novinka prohrála. I když byl Samsung Galaxy S8 mírně rychlejší v otevírání aplikací, jako je fotoaparát, kalendář nebo Facebook, iPhone 6S si s přehledem poradil s načítáním her a díky tomu se dostal před svého korejského konkurenta. Překvapivým zjištěním je také fakt, že ač má Samsung dvakrát více paměti RAM, nedokáže v ní udržet tolik aplikací jako iPhone.

Už dávno víme, že parametry napsané na papíře nic neznamenají. I když se iPhony na první pohled můžou jevit jako technologicky zaostalejší, pokud však dokáží využívat současné technologie na maximum, nemůžeme hovořit o tom, že je Apple pozadu.

Recenze iPhone 6s Plus: Jablečný premiant

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button