Novinky

Samsung Galaxy S10 vyzval iPhone XS Max. V souboji foťáků ale neuspěl

Začátek nového roku bývá tradičně obdobím, kdy to se iPhonu situace na trhu ztíží. V tomto čase totiž Samsung pravidelně představuje novou generaci své vlajkové lodě. Nejnovější rival iPhonu Xs/Max (recenze) nese název Galaxy S10. Poměřování schopností dvou titánů se stalo oblíbeným předmětem zkoumání nejrůznějších technologických magazínů. Obzvláště žádané je poté srovnávání fotografických schopností obou smartphonů. 

https://www.instagram.com/p/BusBUg9h5br/?utm_source=ig_embed

Zde si můžete prohlédnout všechny testovací fotografie. Písmeno A označuje snímky z iPhonu XS Max, B patří Samsungu.

Web Macrumors proto připravil test foťáků obou přístrojů. Svým čtenářům však záměrně neprozradil, ze které ze dvou poměřovaných zařízení má daný snímek na svědomí. O tom, zda lepší fotky vychází z iPhonu nebo ze Samsungu tedy měli rozhodnout čtenáři. A výsledek byl jednoznačný. Čtenáři ve slepém testu preferovali fotky z iPhonu. Výrobek Applu totiž i půl roku po svém uvedení dokáže zachytit barvy v živějších a dynamičtějších tónech a jeho fotky mají lepší kontrast.

 

Rozdíl je patrný zejména u portrétového snímku, který iPhone zvládl o poznání lépe. Osoba je zachycena v mnohem lepších detailech. Jablečný smartphone naopak ztratil v případě focení ve zhoršených světelných podmínkách. Zde měl navrch Samsung. iPhone naopak zvládl pořídit lepší fotku proti slunci. Apple tedy se svým iPhonem vyhrál jak u čtenářů, tak u samotných redaktorů. 

Samsung představil futuristický Galaxy Fold. Vypadá jako Nokia 9300 a dá se rozložit

Vítězství iPhonu je poměrně překvapivé. Na papíře se totiž jednoznačně lepšími parametry pyšní Samsung, který na zadní stranu dostal hned trojitý snímač. Hlavní fotoaparát má rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1.5. Dále mu sekunduje snímač se světelností f/2.4. Trojici pak uzavírá ultraširoký objektiv s 16Mpx rozlišením. 

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

4 Komentáře

  1. Jenže on ani neuspěl v souboji s Xiaomi mi9 .. nakopal jak S10+ tak iphone .. 😀 .. SHITSUNG a SCHNILÉ JABKO zaspalo dobu 😀

  2. Podle dxomark.com je Samsung S10+ v podstatě nejlepší fotomobil (stejné skore jako Huawei mate 20 a Pro 20) a iPhone XS Max až třetí hned za Xiaomi Mi 9. A to je NEZAUJATÝ a profesionální názor.

  3. Tak já bohužel nevidím, kde porazil S10. V porovnání fotek, než jsem věděl která je od koho, je sice jen mírně, ale je lepší samsung. Na stránkách od applu nějakou nestrannost čekat le nezle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button