Novinky

Samsung Galaxy S10 vyzval iPhone XS Max. V souboji foťáků ale neuspěl

Začátek nového roku bývá tradičně obdobím, kdy to se iPhonu situace na trhu ztíží. V tomto čase totiž Samsung pravidelně představuje novou generaci své vlajkové lodě. Nejnovější rival iPhonu Xs/Max (recenze) nese název Galaxy S10. Poměřování schopností dvou titánů se stalo oblíbeným předmětem zkoumání nejrůznějších technologických magazínů. Obzvláště žádané je poté srovnávání fotografických schopností obou smartphonů. 

Zde si můžete prohlédnout všechny testovací fotografie. Písmeno A označuje snímky z iPhonu XS Max, B patří Samsungu.

Web Macrumors proto připravil test foťáků obou přístrojů. Svým čtenářům však záměrně neprozradil, ze které ze dvou poměřovaných zařízení má daný snímek na svědomí. O tom, zda lepší fotky vychází z iPhonu nebo ze Samsungu tedy měli rozhodnout čtenáři. A výsledek byl jednoznačný. Čtenáři ve slepém testu preferovali fotky z iPhonu. Výrobek Applu totiž i půl roku po svém uvedení dokáže zachytit barvy v živějších a dynamičtějších tónech a jeho fotky mají lepší kontrast.

 

Rozdíl je patrný zejména u portrétového snímku, který iPhone zvládl o poznání lépe. Osoba je zachycena v mnohem lepších detailech. Jablečný smartphone naopak ztratil v případě focení ve zhoršených světelných podmínkách. Zde měl navrch Samsung. iPhone naopak zvládl pořídit lepší fotku proti slunci. Apple tedy se svým iPhonem vyhrál jak u čtenářů, tak u samotných redaktorů. 

Samsung představil futuristický Galaxy Fold. Vypadá jako Nokia 9300 a dá se rozložit

Vítězství iPhonu je poměrně překvapivé. Na papíře se totiž jednoznačně lepšími parametry pyšní Samsung, který na zadní stranu dostal hned trojitý snímač. Hlavní fotoaparát má rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1.5. Dále mu sekunduje snímač se světelností f/2.4. Trojici pak uzavírá ultraširoký objektiv s 16Mpx rozlišením. 

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

4 Komentáře

  1. Jenže on ani neuspěl v souboji s Xiaomi mi9 .. nakopal jak S10+ tak iphone .. 😀 .. SHITSUNG a SCHNILÉ JABKO zaspalo dobu 😀

  2. Podle dxomark.com je Samsung S10+ v podstatě nejlepší fotomobil (stejné skore jako Huawei mate 20 a Pro 20) a iPhone XS Max až třetí hned za Xiaomi Mi 9. A to je NEZAUJATÝ a profesionální názor.

  3. Tak já bohužel nevidím, kde porazil S10. V porovnání fotek, než jsem věděl která je od koho, je sice jen mírně, ale je lepší samsung. Na stránkách od applu nějakou nestrannost čekat le nezle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button