Novinky

Samsung představil futuristický Galaxy Fold. Vypadá jako Nokia 9300 a dá se rozložit

Budoucnost je zde a Samsung to včera jen potvrdil. Dočkali jsme se prvního použitelného, skládacího telefonu, za který si ale společnost nechá řádně zaplatit. Na ulici vás s Galaxy Foldem jistě nikdo nepřehlédne, už minimálně proto, že stojí téměř 2 000 dolarů, tj. asi 54 000 Kč.

Galaxy Fold je vyroben ze skla a kovu a  disponuje dvěma displeji. Můžete ho používat ve dvou módech – jako klasický smartphone a jako tablet. V režimu smartphonu bude mít zařízení úhlopříčku displeje 4,6 palce (1 960 × 840 pixelů) a v režimu tabletu 7,3 palce (2 152 × 1 536 pixelů).

Uvnitř zařízení naleznete to nejlepší, co aktuálně existuje – procesor Snapdragon 855, 12 GB RAM (ano, čtete správně) a úložiště o kapacitě 512 GB, respektive 1 TB. Zařízení má také neuvěřitelné množství fotoaparátů. Samsung Galaxy Fold jich má konkrétně 6. 

S rozkládací koncepcí to v roce 2005 zkoušela již společnost Nokia. Její model 9300 patřil na absolutní vrchol po všech směrech a patřil mezi oblíbené komunikátory z řad technologických fajnšmekrů. Samsung Galaxy Fold na tom bude po všech směrech podobně.

Je to opravdu budoucnost?

Nyní nastává otázka, zda budou skládací, nebo ohebné telefony skutečně budoucností. Lidé chtějí čím dál větší obrazovky, takže je logické, že se nějaké zařízení, které se dá nějak zvětšit, nabízí. Může se ale také jednat o zcela slepou větev stejně, jako to bylo například u 3D televizorů. Tehdy si uživatelé také mysleli, že je to budoucnost a skvělá vychytávka. Nyní si ale na 3D televize ani nevzpomeneme a výrobci se „ženou“ spíše za lepší kvalitou obrazu, rozlišením a věrnějším podáním barev.

Zařízení půjde do prodeje v průběhu dubna, ovšem zatím nejsou známy informace, že byste si jej mohli zakoupit také na českém trhu.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button