Novinky

V Číně platí iPhony za zboží pro chudé, alespoň tak tvrdí nový výzkum

Šanghajská společnost MobData přišla s výsledky výzkumu, podle kterých si iPhony kupují především chudí lidé s horším vzděláním. Tito lidé byli označeni za neviditelné chudé, kteří svou finanční situaci skrývají. Podle MobData se převážně jedná o svobodné ženy ve věku 18 až 34 let, které absolvovaly pouze střední školu a jejich plat je menší než 3 000 jüanů (9 876 Kč).

Recenze Apple iPhone XR: téměř dokonalý kompromis

Jedinci s vysokoškolským vzděláním a platy okolo 20 000 jüanů (65 840 Kč) preferují Huawei a Xiaomi. Výzkum zjistil, že jde převážně o ženaté muže ve věku 25 až 34 let, kteří mají diplom nebo bakalářský titul a jejich příjem se pohybuje v rozmezí pět až dvacet tisíc jüanů. Velká část vlastníků Huawei má údajně byt a auto, narozdíl od majitelů iPhonů. 

Číňané preferují starší iPhony nebo konkurenci 

Apple každým rokem zdražuje své iPhony, proto velké množství lidí, kteří si nemohou dovolit tak drahé produkty, sáhnou buď po jiných značkách, nebo vsadí na starší iPhony. V Číně je například populární iPhone 6 z roku 2014. iPhone 6S a 6S Plus jsou na druhém a třetím místě.

Apple se v Číně bude muset uchýlit k omezení objednávek modelů iPhone XS a XR, přičemž obnoví také výrobu iPhone X (recenze). Firma musí bojovat s tamní konkurencí, která společně tvoří 80 % podílu na trhu, zatímco Apple má pouze 9 procent. I přesto je pro něj Čína důležitým trhem, kde se vyplatí bojovat o přízeň tamních uživatelů.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. 😀 tak utčitě…ještě chybí islustrační foto toho milionáře jak vystupuje z luxusní limuziny za x mega a u ucha drží Xaomi za 500 Kč a bude to tokonalý! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button