Novinky

Filmař srovnal iPhone XS s profesionální kamerou. Podívejte se, jak smartphone dopadl

Snímače fotoaparátů zaznamenaly za posledních několik let neuvěřitelný pokrok. Dnes už tak nikoho asi nepřekvapí, že špičkový smartphone dokáže vyfotit snímky, jejichž kvalita je srovnatelná s fotkami ze zrcadlovky. I přesto se však srovnání, do kterého se nyní pustil americký kameraman Ed Gregory, zdá být pro zástupce světa chytrých telefonů možná až příliš smělým. Kameraman totiž srovnal schopnosti profesionální kamery za 10 tisíc dolarů (224 000 korun) s iPhonem XS.

Proti produktu Applu, který ve své kapse nosí značná část lidské populace Ed Gregory postavil filmovou kameru Canon C200 s objektivem Sigma Art 18-35/1.8, který disponuje stejnou clonou jako právě iPhone. Přístroj, jehož hodnota je desetinová a focení je jen jednou z jeho mnoha funkcí, dopadl ve srovnání na výbornou. Kameraman Gregory po konci testu poznamenal, že ačkoliv záběry z iPhonu nejsou tak kvalitní, aby se mohly promítat v kinech, je výsledek velmi dobrý. Profesionální kameraman Applu vytkl, že výsledné záběry jsou příliš ostré, což se projevuje v nedokonalostech jednotlivých detailů. Pří zvážení, že se jedná o smartphone, ale Ed Gregory schopnosti iPhonu hodnotí jako úchvatné.

Přechod z MacBooku Pro 2015 na MacBook Pro 2018 s Touch Barem. Tři roky inovací v praxi

Srovnání smartphonu s filmovou kamerou ukazuje, jak neuvěřitelného pokroku výrobci mobilních technologií během posledních několika let dosáhli. Jen těžko si lze představit, že by někdo podobné a zcela seriózně míněné srovnání podnikl například s iPhonem 6 z roku 2014.

Zdroj
idropnews

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button