Novinky

Tohle by čekal málokdo. Loňský iPhone Xs má lepší záznam i reprodukci zvuku než iPhone 11 Pro Max

Společnost DxOMark patří mezi globálně uznávané autority, které se krom jiného zabývají testováním fotoaparátů ve smartphonech. Díky hloubkovým analýzám jednotlivých parametrů mají testy DxOMark velmi slušnou reputaci u široké i odborné veřejnosti.

Nově se skupina renomovaných testerů rozhodla, že kromě fotoaparátů se bude zaměřovat také na audio, respektive kvalitu integrovaných reproduktorů a mikrofonů. Za tímto krokem stojí fakt, že uživatelé stále častěji používají smartphony jako záznamová zařízení, kterými natáčí nejrůznější okamžiky svého života.

Pokud se alespoň trochu zajímáte o natáčení, určitě moc dobře víte, že audio má zásadní dopad na finální dojem z pořízeného videa. Můžete mít obrazově vynikající materiál, ovšem když je jeho součástí nekvalitní zvuková stopa, výsledný klip citelně ztratí na své atraktivitě. Rozdíl v kvalitě zvuku mezi aktuálně dostupnými zařízení je obrovský a běžný uživatel má mizivou šanci poznat, zda ten či onen smartphone umí nahrát kvalitní zvuk.

iPhone 11 Pro zaostává za loňským modelem

V DxOMark si pro testování audio schopností postavili speciální laboratoř, s jejíž pomocí mohou provádět řadu úzce profilovaných zkoušek. Kromě nahrávání se testy týkají také reprodukce, která je pro běžné uživatele neméně důležitým kritériem při výběru nového smartphonu.

Suchou teorii však ponechme stranou a pojďme se podívat, jak dopadlo první kolo testování. Na pomyslné špici v oblasti audia se umístil Huawei Mate 20X, který dosáhl na 75 bodů, v těsném závěsu (74 bodů) pak skončil iPhone. Překvapivé ovšem je, že šlo o loňský model iPhone Xs Max. Letošní iPhone 11 Pro Max obsadil až třetí příčku s hodnocením 71 bodů. Bramborovou medaili si odnesl Samsung Galaxy Note 10+, který dostal 66 bodů.

Pokud zůstaneme u Applu, je velice zajímavé, že služebně starší model nabízí kvalitnější záznam i reprodukci audia. Na druhou stranu rozdíly nejsou nikterak dramatické a obecně se mohou oba iPhony pochlubit velmi kvalitními komponenty, které se v praxi nemusí za nic stydět.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button