Novinky

Apple se veřejně omluvil za zpomalování starších iPhonů. Začátkem roku nabídne řešení

Apple zveřejnil dopis adresovaný svým zákazníkům, kde ospravedlňuje „nedorozumění“ týkající se kauzy kolem zpomalujících se iPhonů (článek zde), které snížením výkonu kompenzovaly stárnoucí baterie. Apple v rozsáhlém textu slibuje, že začátkem příštího roku přidá do iOS nové funkce, které poskytnou více informací o stavu akumulátoru. Uživatelé tím mají získat lepší přehled o vlivu na výkon, respektive budou včas upozorněni, že může dojít ke snížení uživatelského zážitku.

Mezi komunitou se již několik let spekulovalo o záměrném zpomalování iPhonů ze strany výrobce za účelem podpory prodeje novějších modelů. Finální dávku oleje do ohně přilil nezávislý test, který tuto domněnku pouze podpořil. Apple to dostalo do nelichotivé situace, a proto přišel čas na oficiální vyjádření, v němž se snaží uvést vše na pravou míru.

Lék na zpomalený iPhone? Pomoci vám může výměna akumulátoru

Vývojáři implementovali do operačního systému iOS algoritmy pro detekování stavu akumulátoru, které na základě jeho stáří upravovaly takt procesoru. Pokud tedy nastala situace, kdy baterie nedokázala dodávat potřebné napětí, iPhone snížil svůj výkon tak, aby nedošlo například k náhlému vypnutí či rapidnímu poklesu kapacity. To má za následek fakt, že reakce systému a aplikací jsou o poznání delší. iPhony se starší baterií mohou mít také nižší úroveň podsvícení či hlasitost reproduktorů. V krajním případě může dojít také k odpojení přisvětlovací diody fotoaparátu.

Apple si velmi dobře uvědomuje riziko ztráty důvěry svých zákazníků, kterou se bude snažit za každou cenu udržet. Bude tedy zajímavé sledovat, čeho se dočkáme v budoucích verzích iOS. Začátkem ledna má dojít ke spuštění speciálního programu na výměnu baterií za zvýhodněnou cenu. O pár týdnů později dorazí softwarová aktualizace, která zpřístupní možnost sledování aktuální kondice akumulátoru.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. A při tom by stačila jediná věc – dodávat telefon s otevíracími dvířky a výměnnou baterkou. Tak jak to dělaji normální výrobci. Apple mam rád ale vadí mki každý 4-5 let shánět kutila aby mi vyměnil baterku zalitou a zalepenou kdejakm svinstvem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button