Novinky

Lék na zpomalený iPhone? Pomoci vám může výměna akumulátoru

Mezi nejčastější výtky uživatelů vlastnících iPhone patří pozorovatelné snížení výkonu. Tento jev je obecně připisován aktualizacím operačního systému iOS, respektive vyšší náročnosti na hardware. Jde tedy o logickou souvislost vycházející z morálního zastarání produktu a přirozeného vývoje softwaru. V jednom diskuzním vláknu na Redditu se ovšem objevila zajímavá teorie, která operuje s ještě zajímavější myšlenkou.

Podle jednoho z uživatelů má vliv na zpomalování smartphonu stáří akumulátoru. K poněkud diskutabilnímu tvrzení se rázem připojilo několik stovek dalších jedinců, kteří potvrzují navýšení výkonu po výměně akumulátoru. Za vším údajně stojí systém pro správu napájení, který v průběhu doby analyzuje stav baterky a podle toho upravuje takt procesoru. Apple podobné principy používá u MacBooků, kde je korelace mezi výpočetním výkonem a opotřebením akumulátoru obecně známým faktem. S postupným nárůstem nabíjecích cyklů se operační systém snaží optimalizovat všechny procesy ve prospěch co nejlepší výdrže.

Je ovšem zajímavé, že popisované chování se vztahuje na modely iPhone 6/Plus a iPhone 6s/Plus. Novější modely tímto problém netrpí, jelikož procesory Apple A10 a Apple A11 pracují v odlišeném režimu, který využívá dva odlišné typy výpočetních jader. Pokud tedy patříte mezi uživatele iPhonu 6/Plus či iPhonu 6s/Plus a pozorujete citelný úbytek výkon, výměna baterie může být do jisté míry efektivním řešením.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button