Novinky

Samsung začíná vyrábět 120Hz displeje pro iPhone 13 Pro

Nejnovější informace z korejského webu THE ELEC uvádí, že společnosti Samsung a LG Display zahájily výrobu displejů, které nabídnou letošní novinky iPhone 13 a iPhone 13 Pro. U iPhonu 13 Pro má být navíc použita nová technologie displeje LTPO s podporou technologie ProMotion (marketingové označení Applu pro 120Hz displej).

Pastva pro oči. Dočkáme se 120Hz a Always-On displeje už v iPhonu 13?

Podle dostupných informací se LG Display zaměří na výrobu OLED obrazovek pro levnější iPhone 13 a iPhone 13 mini, zatímco Samsung bude vyrábět panely pro nejvyšší modely s označením Pro. Právě Samsung je totiž jediným dodavatelem panelů OLED s tenkovrstvými tranzistory (TFT) s LTPO – (low-temperature polycrystalline oxide), které podporují obnovovací frekvenci 120 Hz.

120Hz displej. K čemu je vlastně dobrý?

A proč je vlastně okolo 120Hz displejů tolik povyku? Díky obrazovkám s takto vysokou obnovovací frekvencí jsou animace otevírání aplikací a celkově pohyb v systému plynulejší, což má za následek subjektivní zrychlení celého prostředí iOS (pozorováno na nejnovějších iPadech, které touto technologií disponují už od roku 2017). 120Hz obnovovací frekvence je také značně oblíbená mezi hráči, kde plynulejší obraz = rychlejší spatření nepřítele = rychlejší reakce.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Podle THE ELEC se výroba displejů do nejnovějších iPhonů spouští přibližně o měsíc dříve, než tomu bylo v loňském roce. Jen připomeňme, že iPhone 12 byl opožděn kvůli celosvětové pandemii, kvůli které Apple několik měsíců bojoval s problémy s dodávkami. Letos by situace v tomto ohledu mohla být o poznání lepší.

Zdroj
The Elec

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button