Novinky

Micro-LED displeje v Apple Watch se dočkáme nejdříve v roce 2025

Je to téměř na den přesně 8 let od prvního představení Apple Watch (24.4.2015). Za tu dobu prošly chytré hodinky od Applu výraznou proměnou a dnes již patří k základním pilířům ekosystému kalifornského výrobce. Když pomineme řadu dalších aspektů, je to právě OLED displej, díky kterému jsou Apple Watch tak oblíbené. Jak se ale zdá, této technologii za chvíli brzy odzvoní. Nebo ne?

Další generace Apple Watch Ultra se dočká nové zobrazovací technologie. Na jaké další vylepšení se můžeme těšit?

Zprávy z posledních měsíců naznačovaly přechod z OLED na micro-LED technologii, kterou mimochodem Apple používá i v nejnovějším 12,9placovém iPadu Pro. Původní odhady tak počítaly, že se micro-LED displeje objeví v Apple Watch 10 v roce 2024. Aktuální informace analytika Rosse Younga však naznačuje, že tento přechod kalifornský výrobce odložil na druhou polovinu roku 2025. Jestli za tím stojí problémy při vývoji, či něco jiného, není v současnosti známo.

Apple Watch Ultra
foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

V porovnání s OLED nabízejí displeje s Micro-LED vyšší úrovně jasu, kontrastu a celkově věrnější barevný výstup. Jsou také mnohem úspornější, což je zejména u zařízení, jako jsou Apple Watch, důležité. Micro-LED jsou Apple důležité také z hlediska distribuce a možného snížení nákladů. V současnosti se totiž spoléhá především na Samsung nebo LG, kdežto panely s Micro-LED má kalifornský gigant pod vlastní taktovkou.

Další generace Apple Watch Ultra se dočká nové zobrazovací technologie. Na jaké další vylepšení se můžeme těšit?

Zdroj
9To5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button