Novinky

Další generace Apple Watch Ultra se dočká nové zobrazovací technologie. Na jaké další vylepšení se můžeme těšit?

První Apple Watch Ultra (recenze) si svou premiéru odbyly před několika měsíci a i přesto, že je produkt zaměřen na uživatele, kteří preferují extrémní sporty, tak se těší velké oblibě mezi lidmi, kterým vysoká dávka adrenalinu v krvi nic neříká. Je to především kvůli většímu displeji a delší výdrži baterie. A podle posledních dostupných informací analytiků, konkrétně Jeffa Pu z Haitong Intl Tech Research, Apple plánuje implementovat do Apple Watch Ultra technologii micro-LED, díky které budou nové hodinky disponovat podstatně lepšími zobrazovacími vlastnostmi. 

Pokud si porovnáme aktuální produktovou řadu Apple Watch, tak zjistíme, že krom modelu s označením Ultra, tak ostatní modely nepředstavují zrovna lákavý důvod k nákupu. Například při porovnání Apple Watch Series 8 a Apple Watch Series 7 vidíme rozdíl pouze v senzorech tělesné teploty a vylepšené detekci pádu.

Bohužel s příchozím rokem nelze předpokládat, že se dočkáme výraznějších změn nebo vylepšení. Dle zprávy určené investorům a aktuálních analýz, očekáváme, že v průběhu tohoto roku budeme sledovat pokles prodejů chytrých hodinek. A to právě kvůli absenci výraznějších vylepšení.

Apple Watch Ultra
foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Je micro-LED budoucností všech zařízení společnosti Apple?

Ovšem pokud nepatříte mezi nedočkavce a budete ochotni si počkat, tak další generace Apple Watch Ultra, které podle odhadů spatří světlo světa někdy v roce 2024, se právě dočkají výrazného vylepšení. Apple plánuje nahradit současnou OLED technologii, micro-LED panelem. Pokud vám to nic neříká, tak micro-LED technologie dokáže dosáhnout vyšší úrovně jasu s vyšší barevnou přesností.

Apple tedy údajně pracuje na tom, aby se micro-LED displeje staly častěji využívaným typem zobrazovací technologie. Bohužel se jedná o podstatně dražší variantu v porovnání s OLED nebo mini-LED technologií. Ovšem právě proto se nové Apple Watch Ultra stávají ideálním kandidátem na první produkt, kde bude výše zmíněná technologie použita. Koneckonců, Apple Watch byly také prvním zařízením od společnosti Apple s OLED displejem. 

O nástupci Apple Watch Series 8 zatím nevíme mnoho informací, tudíž nelze s přesností určit, jestli se odhalení dočkáme na jedné z letošních konferencí. Mnohé informační úniky naznačují, že Apple intenzivně pracuje na vývoji senzorů pro měření hladiny glukózy v krvi a krevního tlaku. Bohužel ani jedno z výše uvedených vylepšení nelze očekávat v dohledné době. 

Jaké vylepšení očekáváte od další generace Apple Watch Ultra? A přesvědčila by vás možnost změřit si hladinu glukózy v krvi? Dejte nám vědět v komentářích.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button