Novinky

Pastva pro oči. Dočkáme se 120Hz a Always-On displeje už v iPhonu 13?

Když Apple v říjnu letošního roku představoval nejnovější iPhone 12 (recenze iPhonu 12 Pro Max), překvapil minimálně v jednom ohledu. Všechny dvanáctky mají totiž naprosto stejný OLED displej. Jak se ale zdá, v příštím roce tomu bude zase jinak. Podle korejského webu THE ELEC totiž iPhony 13 Pro nabídnou ProMotion a Always-on displeje.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Pojmem ProMotion Apple marketingově označuje všechny své displeje, které podporují obnovovací frekvenci 120 Hz. S tou jako vůbec první přišel 10,5palcový iPad Pro 2017 (recenze). Díky 120Hz displeji a zkrácené odezvě Apple Pencil bylo kreslení a psaní na displej poprvé víceméně srovnatelné s papírovou formou. 120Hz displeje se očekávaly již u letošních novinek. Mohli bychom však jen spekulovat, jestli byly odloženy kvůli celosvětové pandemii nebo marketingu Applu nechat si nějaké eso v rukávu také pro příští rok.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Funkcionalitu Always-On (Vždy zapnuto) displeje netřeba nijak zvlášť představovat. Neustále zapnutý displej jsme v Apple ekosystému mohli poprvé spatřit s příchodem Apple Watch 5 v minulém roce a podle zatím dostupných informací by se mohl objevit i v budoucím iPhonu. Tady bych byl ale trochu opatrný.

Apple Watch Series 6 s odstupem dvou měsíců. Šel bych do nich znovu?

Technologii LTPO (low-temperature polycrystalline oxide), která funkci Always-On umožňuje, disponuje například i displej v Apple Watch 4 a přesto jej hodinky nenabízejí. Tak, či onak, věřím, že se Always-On displeje na iPhonu někdy dočkáme. Touto funkcionalitou se totiž otevírá množství nových možností, které mohou umocnit uživatelský zážitek z budoucího iPhonu a to si jistě inženýři z Cupertina nenechají ujít.

Zdroj
THE ELEC

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close