Novinky

Samsung Galaxy S8 údajně čekají trpké časy. Veřejnost si raději počká na iPhone 8

Pokud se alespoň trochu orientujete v dění mobilního světa, jistě vám neunikly zprávy o připravovaném Samsung Galaxy S8, jehož premiéra se odehraje 29. března. Vlajková loď jihokorejského výrobce se hrdě postaví do souboje s Applem, nicméně poslední náznaky analytiků nezní pro Samsung nikterak optimisticky.

s81

Negativní záchvěvy se ozývají jak ze strany analytiků, ale i investorů, kteří očekávají slabší poptávku po Galaxy S8, než tomu bylo u předchozího modelu. Za předpokládaným zpomalením poptávky stojí neustále sílící vlny úniků kolem připravovaného iPhone 7s (iPhone 8). Podle zasvěcených investorů navíc Samsung Galaxy S8 bude postrádat dostatečně atraktivní prvky, které by přiměly spotřebitele k nákupu. Predikce analytiků počítají s poklesem prodejů o zhruba jednu pětinu v porovnání s předešlou generací Samsung Galaxy S7.

galaxy_S8

Díky masivní sérii úniků známe s předstihem skutečnou podobu a hardwarovou výbavu chystaného Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 nabídne 6,2” Super AMOLED displej s Quad HD rozlišením, čipset Exynos 8895, 4GB operační paměť a 64 GB interního úložiště s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové karty. Fotografické schopnosti dostane na starosti 12Mpx fotoaparát a čelní kamerka s rozlišením osm megapixelů. Z pohledu hardwaru tedy půjde výkonné zařízení, ovšem řadě uživatelů to nemusí stačit. Čím dál větší roli při rozhodování hraje vnímání značky a provázanost platformy s ostatními produkty výrobce.

03_oled_display-1024x541

Pokud se naplní dosavadní spekulace, Apple letos představí historicky první iPhone s OLED displejem

Zda se výše uvedené odhady naplní, je zbytečné pro tuto chvíli komentovat a rozumnější bude vyčkat na skutečný vývoj situace. Do komentářů nám presto můžete napsat svůj názor na Samsung Galaxy S8. Má podle vás šanci uspět v boji proti Applu a jeho iPhonu nebo souhlasíte s názory investorů?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button