Novinky

Apple představil iPhone 8/Plus v edici (PRODUCT)RED. Výtěžek z prodeje půjde na dobrou věc

Modelová nabídka osmičkové řady iPhonů je od dnešního dne o jednu variantu pestřejší. Apple totiž během pondělí představil iPhone 8/Plus v provedení RED. Sytě červený iPhone se v polovině svého životního cyklu na trhu objevuje pravidelně. Letošní reinkarnace z edice (PRODUCT)RED je oproti modelu z loňského roku přeci jen v něčem jiná.  

Apple se totiž rozhodl doplnit červená záda iPhonu černým předtím krytem, který známe z barevné varianty Space Grey. Bílá přední strana v kombinaci s černými zády byla totiž loni u iPhonu 7/Plus často kritizována. Předobjednávky nové barevné varianty budou ve vybraných trzích k dispozici od zítřejšího dne, přičemž první kusy se k zákazníkům dostanou o tři dny později.  Česká republika není v tiskové zprávě Applu zmíněna. Ke spuštění prodeje tak v Česku a na Slovensku pravděpodobně dojde v další vlně. Ceny zůstanou na stejné úrovni, jako je tomu u klasických barevných variant. Vedle toho představil Apple také nové pouzdro v totožném červeném provedení pro iPhone X.  

Nadaci RED, pod jejíž hlavičkou Apple tyto produkty prodává, založil v roce 2006 zpěvák skupiny U2 Bono společně s aktivistou Bobby Shriverem. Výtěžek z prodeje červených produktů putuje na dobročinné projekty spojené s bojem proti HIV, tuberkulózou a malárií v afrických zemích. Apple je součástí projektu od jeho vzniku a za uplynulých 12 let přispěl do fondu částkou 160 milionů dolarů. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button