Novinky

Apple představil nový iPad s podporou Apple Pencil

Máme za sebou první letošní konferenci Applu, která se odehrála na půdě chicagské univerzity. Po obvyklém úvodu, v němž jsme dozvěděli něco málo z historie a angažovanosti Applu ve školství přišla řeč také na nový iPad. V podstatě jde o hardwarovou revizi základního modelu, který dostal do vínku lepší výbavu a podporu Apple Pencil.

 

Dominantou přední strany je tradičně dotykový Retina displej s úhlopříčkou 9,7 palce. Z hlediska designu se prakticky nic nemění. Celkové vzezření zůstalo stejné, zřejmě z důvodu o co možná nejnižší cenu. Mozkem nového iPadu se stal čipset Apple A10 Fusion, který vychází z 16nm architektury. Jde tedy o stejný základ, jakým disponuje iPhone 7/Plus z roku 2016. S ohledem na optimalizaci systému a aplikací lze předpokládat, že iPad bude mít dostatek výkonu pro běh všech aplikací. Problémy nenastanou ani při hrátkách s rozšířenou realitou, na kterou se Apple začíná stále více soustředit.

 

Zbytek prozatím známé výbavy tvoří přední FaceTime kamerka, snímač otisků Touch ID a série komunikačních modulů. V nabídce nebude chybět ani konfigurace se slotem na SIM kartu a podporou GPS. Zřejmě největším překvapením je podpora dotykového pera Apple Pencil, které šlo až doposud použít pouze s iPadem Pro.

Co se týče ceny, studenti a učitelé si budou moci pořídit nový iPad pořídit za 299 dolarů (zhruba 6 000 korun bez daně), ostatní zákazníci zaplatí 329 dolarů (zhruba 7 000 korun bez daně). České ceny startují na částce 8 990 Kč za základní variantu bez LTE modulu a 32GB interním úložištěm.

https://youtu.be/ckEnOBpksGs

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button