Novinky

Nový iPad prošel výkonnostními testy. Jak dopadl v porovnání s iPadem Pro?

Do stáje Applu přibyl nový iPad, který láká na více než lákavou cenu. S tím se pochopitelně pojí výbava, která sice nemůže konkurovat modelové řadě iPad Pro, ovšem i tak se nemá za co stydět. Výsadní místo na základní desce získal čtyřjádrový čipset Apple A10 Fusion (16 nm), který doprovází 2 GB operační paměti. V podstatě jde o stejné kombo, které Apple použil u iPhonu 7 Plus. Vyvstává tedy otázka, jak si nový iPad povede z hlediska výkonu a zda bude stačit současným potřebám. Poměrně jasnou odpověď nabídla redakce webu iMore, která novinku prohnala bechmarkovou aplikací Geekbench.

Nový iPad získal v testu na jedno jádro skóre 3254 bodů. To je zhruba o 600 bodů méně než u 10,5 iPadu Pro. Teprve až při vícejádrových testech se ukazují větší rozdíly. Zde iPad dosáhl na 5857 bodů, zatímco iPad Pro atakuje hranici deseti tisíc bodů. Co už syntetické testy neprozradí, je uživatelská zkušenost. Pokud budeme vycházet z prvních dojmů, výkon iPadu bohatě stačí na drtivou většinu běžně prováděných operací. Nezalekne se ani rozšířené reality, k jejímuž zpracování je potřeba poměrně vysoký výpočetní výkon.

Mnoho uživatelů tak napadne otázka, zda má cenu připlácet dvojnásobek za iPad Pro, když iPad zvládne v podstatě to samé. Rozklíčování je poměrně snadné. Pokud patříte mezi fajnšmekry a chcete tabletem suplovat funkce notebooku, iPad Pro je jasná volba. Jestli naopak spadáte do kategorie uživatelů, co tablet považují za doplněk, který po většinu času putuje mezi obývákem a ložnicí, jděte do iPadu. Ušetřené finance pak můžete investovat do příslušenství v podobně Apple Pencil či Bluetooth klávesnice.

Jak mě Apple po letech konečně přiměl koupit nový iPad

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button