Novinky

Samsung Galaxy S8 představen: má se Apple čeho obávat?

Dnes v podvečer našeho času byl představen nový Samsung Galaxy S8. Ten nově nabízí o dost zmenšené rámečky, které umožňují zvětšit uhlopříčku displeje, aniž by se zásadně změnili půdorysné rozměry celého telefonu. Samsung Galaxy S8 bude k dostání ve dvou velikostech, s 5,8 placovým nebo 6,2 palcovým displejem. Oba telefony, oproti loňskému roku, již budou mít zahnutý AMOLED displej s rozlišením 2 960 x 1440 pixelů.

galaxys8-samsung_1 kopie

Není to ale jen o displejích, kromě tradiční čtečky otisku prstů, Samsung do svého nového modelu zabudoval i skener oční duhovky. Jedná se tak o nový druh zabezpečení, který by měl ještě více uzamknout osobní data před okolní světem. Jak to ale bude fungovat v praxi, ukáže až čas.

Screen_Shot_2017_03_29_at_11.26.41_AM

 Na dnešní konferenci byl, kromě telefonů, představen i nový systém DeX. Jde o podobný koncept, který již loni ukázal Microsoft, ale Samsung to zkouší zdokonalit. Jde o malý stojánek, který s sebou přinesete k monitoru, myši a klávesnici a můžete začít pracovat podobně jako na PC.

DeX-2

Celkově bych nový Samsung S8, potažmo i LG G6, který má podobný design, ohodnotil pozitivně. A to i přes to, že jsem velký fanda nakouslého jablka. Osobně však dokážu ocenit i ostatní výrobce a tento nový trend se mi rozhodně zamlouvá. Uvidíme, s čím se v září vytáhne Apple. Tak, či tak, se můžeme těšit, protože jen opravdu skvělá konkurence vytáhne z výrobců maximum. A to nám, zákazníkům, rozhodně vadit nebude.

3339146_samsung-galaxy-s8-v2

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button