Novinky

Nejprve zatracovaný, nyní kopírovaný. Stále více smartphonů se inspiruje výběžkem iPhonu X

Ač výrobci mobilních technologií z Číny dokáží svět zaujmout svými vyspělými přístroji, svou pověst “kopírek” zvládají asijské společnosti stále minimálně stejně dobře. Jedním z nejkopírovanějších zařízení byl pro svůj líbivý vzhled vždy iPhone. A současný futuristický vypadající iPhone X samozřejmě není výjimkou.

Od svého vzoru ovšem ostatní společnosti začínají kopírovat prvek, který u iPhonu X nebyl přijat zrovna s nadšením. Jedná se totiž o výstupek na horní straně telefonu, jež má na svědomí podivný tvar displeje. Proto ostatně za tento netradiční designový prvek, ukrývající technologii, kterou zatím není možné schovat přímo do displeje, schytal Apple asi nejvíce kritiky. V poslední době se ale zdá, že dnes už ikonický výstupek se stal zcela běžnou vlastností chytrých telefonů bez rámečku. A to minimálně jako dočasné řešení.

Asus Zenfone 5

Velmi podobná je iPhonu X například nová vlajková loď společnosti Asus s označením Zenfone 5. Ač se taiwanskému výrobci podařilo výřez zmenšit, stále tvoří výrazný prvek celé přední strany přístroje. A tak se na něj redaktoři technologického magazínu The Verge zeptali marketingového ředitele Asusu Marcela Campose. “Někteří říkají, že kopírujeme Apple, ale my nemůžeme ignorovat něco, co uživatele očividně chtějí. Musíme následovat trendy,” sdělil Campose magazínu.  Z toho vyplývá, že zprvu chladně přijatý výběžek pro senzory na přední straně smartphonu, se vedle například ohnutých obrazovek stal dalším poměrně běžným tvarem displeje. A Asus nebude zdaleka jediný. Ani chystaná vlajková loď z dílny Huawei totiž v iPhonu X nezapře svou inspiraci.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button