Novinky

Pitva do posledního šroubku: iPhone 12 Pro Max má přímo obří modul fotoaparátu

iPhone 12 Pro Max – letošní novinka z dílny kalifornského výrobce, která je aktuálně tím nejlepším, co Apple v mobilním segmentu dokáže nabídnout. Rozdíl mezi nejnovějšími iPhony 12 Pro není jen ve velikosti displeje nebo kapacitě baterie. Do hry diferencovanosti se totiž po čtyřech letech zapojil opět fotoaparát.

Ten se v případě hlavního širokoúhlého objektivu v iPhonu 12 Pro Max zvětšil o celých 47 procent při stejném rozlišení 12 megapixelů, což má za následek zvětšení jednotlivých pixelů (čím větší pixely, tím více světla, respektive informací na snímač dopadne = menší potřeba zvyšovat hodnotu ISO, která způsobuje obrazový šum). Kromě toho iPhone 12 Pro Max nabízí novou optickou stabilizaci, která probíhá posuvem snímače, tedy podobně jako známe u větších fotoaparátů.

Jak ukazují záběry servisních techniků ze společnosti iFixit, vše se samozřejmě projevilo také na velikosti samotného modulu fotoaparátu, který v sobě iPhone 12 Pro Max ukrývá. Ten zasahuje téměř do poloviny vrchní části těla iPhonu a vzhledem k rozměrům Maxe jde o pořádný kus elektroniky.

Zajímavostí je také baterie ve tvaru L, která nabízí 14,13 Wh. Pro srovnání, iPhone 11 Pro disponoval baterií s 15,04 Wh. Spotřeba energie se ale díky novým 5 nanometrovým čipům letos snížila. Díky tomu tak Apple mohl sáhnout právě k osazení většího modulu fotoaparátu.

Recenze iPhone 12 Pro Max: zrozen k maximálním výkonům

Zdroj
iFixit

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button