Novinky

Pitva iPhonu 14 Pro Max: menší baterie, vylepšené chlazení a proximity senzor pod displejem

Přestože se iPhone 14 oficiálně ještě ani neprodává, na internetu lze už nyní nalézt relativně slušnou sbírku prvních dojmů z letošních novinek. Na svědomí jej mají především nejznámější američtí influenceři, kteří se účastnili i samotné představovačky v Apple Parku. Youtube kanál PBKreviews jde však ještě dál a ve svém videu ukazuje rozborku nového iPhonu 14 Pro Max.

O 29 mAh menší baterie

Podle očekávání, útroby iPhonu 14 Pro Max z největší části vyplňuje baterie ve tvaru písmene L s kapacitou 4 323 mAh. V porovnání s 4 352 mAh u iPhonu 13 Pro Max zde sice hovoříme o 29 mAh menší baterii, nicméně s jistotou lze říci, že toto snížení s přehledem vykompenzuje nový čip Apple A16, který je nově vyroben 4nm technologií.

foto: PBKreviews

Grafitová vrstva pro efektivější odvod tepla

Apple se na konferenci chlubil tím, že zapracoval na lepším chlazení, respektive odvodu tepla z letošních novinek. A video z rozboru iPhonu 14 Pro Max toto tvrzení potvrzuje. Zadní stranu displeje nových iPhonů totiž pokrývá grafitová vrstva a základní deska je zase zakryta kovovou destičkou. Zvolené materiály by měly pomoci s efektivnějším odváděním tepla z těla iPhonu. Jak moc je dané řešení účinné v praxi nám ukáže až čas.

První testy výkonu odhalily, o kolik je iPhone 14 Pro s A16 Bionic výkonnější než iPhone 13 Pro

Proximity senzor schovaný pod displejem

Dynamic Island už asi netřeba dlouze představovat. Výřez ve tvaru pilulky, jenž kalifornský výrobce osadil do iPhonu 14 Pro, se zákonitě musel projevit i na novém uspořádání součástek na horní straně Pro modelů. Kanál PBKreviews zjistil, že proximity senzor (snímač přiblížení, který například vypíná displej při telefonování a přiblížení iPhonu k uchu uživatele) se oproti loňsku přesunul pod displej. V oválném výřezu se tak nachází pouze Face ID a selfie kamera.

foto: PBKreviews

Jak velká je soustava zadních fotoaparátů?

Zapomenout nesmíme ani na zadní fotoaparáty. Ty samozřejmě tvoří velikostně významný zásah do celkového vnitřního uspořádání. Kromě umístění a demontáže nám ale autor videa více neprozrazuje. Na porovnání velikosti oproti loňské generace si tak budeme muset ještě počkat. Konec konců, kluci z webu iFixit, kteří se rozborům nejnovějších zařízení dlouhodobě věnují, se jistě už nemohou dočkat až vezmou do ruky šroubováky a letošní iPhony důkladně prozkoumají. Český Mac bude novinky i nadále sledovat a stejně jako doposud, vás budeme pravidelně informovat.

První testy výkonu odhalily, o kolik je iPhone 14 Pro s A16 Bionic výkonnější než iPhone 13 Pro

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button