Novinky

Apple zasadil servisům kudlu do zad. iFixit potvrdil, že při neautorizované výměně displeje iPhonu 13 přestane fungovat Face ID

Velmi krátce po představení iPhonu 13, který se světu poprvé ukázal v září, technologičtí fanatici odhalili, že Apple poměrně nepříjemným způsobem zasáhl do konstrukce nového smartphonu. Ukázalo se totiž, že oprava iPhonu 13, která prakticky v žádném případě rozhodně není levnou záležitostí, se často ještě prodraží. Pokud totiž obrazovku nejnovějšího modelu od Applu vyměníte v neautorizovaném servise, přestane vám fungovat Face ID. To je samozřejmě značná nepříjemnost.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Tímto krokem Apple víceméně utnul veškeré opravy, které neprobíhají pod jeho oficiální taktovkou. Na objednání displeje a výměnu součástky po vlastní ose v domácích podmínkách pak můžete rovnou zapomenout. Dosud však tato informace zůstávala v rovině spekulací. Apple se totiž, jako bývá jako zvykem, oficiálně nevyjádřil. Díky opravářské firmě iFixit už je ale nyní jasné, že domněnky o komplikaci pro opraváře byly pravdivé.

Přáli byste si iPhone s USB-C? Nadaný inženýr natočil video, v němž vysvětluje jak to udělat

iFixit totiž po pravidelné detailní rozborce, která neminula ani iPhone 13 konstatoval, že výměna displeje bude nyní vyžadovat práci s mikroskopem. To znamená obrovskou komplikaci nejen pro domácí kutily, ale také pro opraváře na prakticky profesionální úrovni. Na výměnu displeje totiž doposud stačil pár schopných rukou a sada speciálního nářadí. Mnohé opravny tak nyní přijdou o velmi podstatou část příjmu nebo budou muset investovat do nového vybavení a zároveň se zapojit do oficiální sítě Applu. Jeho součástí je také speciální software, který opravu každého zařízení autorizuje. Je také pravda, že postup, jak obrazovku iPhonu 13 opravit amatérskou cestou, už je na světě. Stále však jde o velmi sofistikovaný postup, který zvládnou možná jen velmi zkušení servisní technici.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button