Novinky

Přáli byste si iPhone s USB-C? Nadaný inženýr natočil video, v němž vysvětluje jak to udělat

To, aby iPhone disponoval USB-C portem, místo nynějšího Lightning konektoru, je snem mnoha uživatelů po celém světě. Výhod by to přineslo rovnou několik. K nabíjení všech Apple zařízení by vám teoreticky stačil jen jeden kabel. Další výhodou by byla vyšší rychlost datových přenosů. U nynějšího Lightning portu je to pouhých 450 Mbps, přičemž USB-C se dokáže přiblížit až k 5 Gpbs.

Student inženýrství Ken Pillonel vytvořil video, kde ukazuje, jak si modifikoval svůj iPhone X a vyměnil USB-C port za Lightning. Celé video slouží jako návod pro ty, kteří by se rozhodli udělat to stejné, ale sám upozorňuje, že proces je velmi náročný a když se vloudí nějaká chybička, může to znamenat zničení celého zařízení. Samozřejmě při podobných experimentech ztrácíte také záruku, takže pokud se něco nepovede, máte zkrátka smůlu.

Ve videu Pillonel ukazuje, jak si vytvořil redukci z Lightning na USB-C rozhraní. Tato komponenta na převod mezi porty je natolik kompaktní, že se vměstná do již plných útrob iPhonu. Součástí procesu je také modifikace C94 čipu, který se stará o distribuci energie a identifikaci, zda je použitý kabel s potřebnou certifikací. Pillonel svůj prototyp momentálně draží na eBay a aktuálně nejvyšší příhoz, v době psaní tohoto článku, činil 4000 dolarů, v přepočtu asi 87 tisíc korun.

Na celé video se můžete podívat níže:

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button