Novinky

Podívejte se na nejpůsobivější rozborku iPhonu 15 se 7000násobným přiblížením

Jestli patříte mezi technické typy a rádi zkoumáte jak věci fungují, tak borce z webu iFixit budete pravděpodobně velmi dobře znát. Těmto chlapíků není nic svaté a jakmile se objeví nějaký nový gadget s globálním zásahem, neváhají ani vteřinu a okamžitě se pouští do jeho detailních rozborek. A letošní iPhony 15 samozřejmě netvoří žádnou výjimku.

Tentokrát si ale na iFixit připravili opravdovou specialitku. Při pitvě iPhonu 15 totiž použili průmyslový mikroskop s 7000násobným přiblížením. Díky tomu si můžete vychutnat doslova úchvatné pohledy na ty nejmenší detaily včetně systému pro optickou stabilizaci fotoaparátu či magnety v modulu Taptic Engine.

Autoři v rozborce také názorně ukazují, jaký je rozdíl mezi mezi fotoaparáty, respektive snímači v iPhone 15 a iPhone 15 Pro. Přestože oba modely nabízí 48Mpx rozlišení, každý používá jiný typ senzoru. Snímač v iPhonu 15 je zhruba o 22 % menší než v iPhonu 15 Pro. To znamená, že nedokáže pojmout tolik světla, což se nejvíce projeví za zhoršených světelných podmínek.

Pitva iPhonu 15 v zásadě neodhaluje nic převratného a pouze potvrzuje to, co už nějakou dobu víme. Na druhou stranu je díky použitému mikroskopu zábavné pozorovat, jak jednotlivé komponenty vypadají v bezprecedentním detailu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button