Novinky

Revoluční bezdrátové nabíjení se v iPhonu 8 neobjeví. Dočkáme se však větší baterie

O možném bezdrátovém nabíjení v budoucím iPhonu 8 jsme vás již nesčetněkrát informovali. Nejstarší zprávy hovořily o skutečně bezdrátovém nabíjení, při kterém by docházelo k dobití přístroje v okruhu několika metrů od zdroje. Postupem času se však ukázalo, že takovou technologií Apple ještě nedisponuje a zřejmě použije standardní nabíjecí systém Qi.

Qi standard o kterém jsme vás již dříve informovali v souvislosti s budoucím iPhonem 8

A to potvrzuje i japonský web MacOtakara, který včera přišel s informací, že iPhone 8 opravdu dostane zcela konvenční bezdrátové nabíjení pomocí elektrické indukce. Takže, nejenže se opravdová inovace v napájení bez kabelů nekoná, ale kalifornský gigant podle všeho zvolí ještě o polovinu menší výkon, než umožňuje současně nejvyspělejší standard Qi 1.2. V praxi by však výkon 7,5 W měl být i tak dostačující. Aktuální modely totiž používají napájecí adaptér s příkonem 5 W. Bezdrátové nabíjení má být dostupné pro všechny tři nové modely (iPhone 7s, 7s Plus a 8). Patrně ale nepůjde použít hned po začátku prodeje. Očekává se, že situace bude podobná jako v loňském roce, kdy Apple představil portrétový režim na iPhonu 7 Plus. Nová funkce byla dostupná až s příchodem iOS 10.1 na konci října.

Základní deska ve tvaru L může naznačovat příchod podobného tvaru baterie

Spolu s bezdrátovým nabíjením se dočkáme i větší baterie, tedy alespoň v iPhonu 8. Kapacita akumulátoru by se totiž měla pohybovat okolo 2700 mAH. Jen pro představu, iPhone 7, který zhruba odpovídá rozměrům budoucí osmičky, má baterii s kapacitou 1960 mAH. Apple takto razantní změny dosáhne díky novému elkovému tvaru baterie, která mnohem efektivněji šetří místo v útrobách iPhonu. Na skutečně finální specifikace budoucích telefonů si ale ještě raději počkejme na oficiální konferenci, která by měla proběhnout jako každý rok, v první polovině září.

Nové iPhony se představí už 12. září. Přinesou dvakrát větší úložiště a 3 GB RAM

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button