Novinky

Rentgenový snímek odhalil, jak moc se budou Apple Watch 6 lišit od generace Series 5

Kromě spousty nových iPhonů, dvou iPadů a dost možná další generace AirPods se letos dočkáme ještě jedné novinky. Je veřejným tajemstvím, že podzimní keynote Apple využije také k debutu zbrusu nových Apple Watch Series 6.

Zatímco všechny doposud publikované úniky se točily zejména kolem chystané výbavy, ten nejčerstvější z nich má docela jiný charakter. Uživatel vystupující na Twitteru jako Mr·white zveřejnil rentgenový snímek, k němuž přidal popisek, že jde o Apple Watch 6.

Zdroj: Twitter (Mr·white)

Přestože Mr·white není příliš plodný leaker, jeho dřívější úniky komponent Apple produktů se vždy ukázaly jako pravdivé. S ohledem na povahu informací vztahujících se k součástkám se zdá být evidentní, že má tento uživatel velmi blízko k dodavatelskému řetězci Applu.

Pokud jde o zveřejněný snímek, tak to vypadá, že Apple Watch Series 6 budou velmi podobné stále aktuálním Apple Watch 5. Největší změny se tentokrát očekávají na straně hardwaru, který má dostat podobu výkonnějšího procesoru a jiného typu zobrazovače. Displej má totiž údajně přijít o funkci Force Touch, respektive vrstvu citlivou na tlak.

Zdroj: iFixit

Tento rentgenový snímek odhaluje vnitřnosti stále aktuální generaci Apple Watch Series 5

Největší novinkou Apple Watch 6 se má stát funkce pulsního oxymetru. Hodinky tak získají schopnost měřit hladinu kyslíku v krvi, což může uživatelům pomáhat v celé řadě situací.

Další novinky budou souviset s chystanou verzí operačního systému watchOS 7, kde nás čeká další nálož novinek. Největší očekávání však vzbuzuje nativní aplikace pro měření spánku. Ta sice v současné beta verzi není tak atraktivní jako řešení třetích stran, nicméně lze očekávat, že finální sestavení watchOS 7 s sebou přinese také vylepšené výchozí aplikace uzpůsobené novým Apple Watch.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button