Novinky

První video s maketami chystaných iPhonů pro rok 2018 je na světě

Do představení nových iPhonů zbývají pouhé tři měsíce. Aby výrobní linky stihly ukojit očekávanou poptávku, musí v nejbližší době začít s masovou produkcí. To mimo jiné znamená, že vývoj letošních novinek je z velké části u konce. Japonskému webu MacOtakara se podařilo získat finální schémata všech tří chystaných modelů, podle nichž vytvořil přesné makety na 3D tiskárně.

iPhone X Plus bude pořádný macek

Díky nim si můžeme se značným předstihem udělat ucelenější představu o tom, jak nové iPhony budou vypadat a částečně predikovat i jejich výbavu. Prostřední místo v modelové řadě zaujme nástupce iPhonu X, který nabídne totožnou úhlopříčku 5,8“ a stejné rozměry. O poznání zajímavěji se jeví větší sourozenec, který má být dostupný pod názvem iPhone X Plus. Tento model se pochlubí 6,4“ OLED displejem a rozměry 157,53 x 77,44 x 7,85 milimetru. Z hlediska proporcí bude srovnatelný s iPhonem 8 Plus, což ho katapultuje do kategorie phabletů. MacOtakara dále poznamenává, že oba modely budou sdílet totožný kamerový modul s duální optikou.

Třetím do party se stane iPhone s 6“ LCD displejem a celkovými rozměry 150,91 x 75,72 x 8,47 milimetru. Velikostně se tak zařadí mezi oba zmíněné modely. Při pohledu na zadní stranu je patrné, že tento kousek se pochlubí fotoaparátem s jedním objektivem. To společně s použitým LCD panelem dává tušit, že půjde o nejlevnější iPhone.

Čekáte na iPhone SE 2? Raději na něj zapomeňte, Apple už nechce vyrábět malé smartphony

Přestože neexistuje žádný způsob, jak ověřit věrohodnost schémat, ve prospěch nahrává skutečnost, že web MacOtakara se v minulosti několikrát prokázal jako velice spolehlivý zdroj. Z přiloženého videa lze mimo jiné vypozorovat, že modul se systémem Face ID a TrueDepth kamerou je přibližně stejně velký jako u iPhonu X. Zřejmě se tak nenaplní zvěsti, které predikovaly integraci komponent a na to navazující zmenšení výřezu v displeji.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button