Novinky

Nové iPhony dostanou rychlejší bezdrátové nabíjení

Ač v Cupertinu vůči bezdrátovému dobíjení smartphonů dlouho převládala skepse, nakonec Apple podlehl tlaku trhu a své novinky roku 2017 také osadil technologií pro nabíjení bez kabelů. Nyní to vypadá, že se vylepšení v této oblasti dočkají i přístroje, které se objeví letos na podzim. Zpráva čínského webu China Times totiž tvrdí, že bezdrátové nabíjení v iPhonu bude rychlejší. K vylepšení systému přispěje zejména výměna v současnosti používaných materiálů za měď. Kov nahradí nyní používané polymerové kompozity skládající se převážně z různých kovů a plastu a umožní tak rychlejší a efektivnější nabíjení.

Nová technologie cívek zrychlí nabíjení

Nové měděné cívky však budou tlustší a bytelnější a je tak možné, že se díky nim zvětší proporce celého přístroje. „Vzhledem k tomu, že v celém segmentu převládá důraz na co nejúčinnější dobíjení, očekává se, že tři iPhony představené na podzim opustí současnou FPC technologii, která bude nahrazena mědí a to zejména proto, že tento kov klade menší odpor. Kromě toho měď vyřeší i problémy s případným přehříváním,“ zmiňuje čínský web.

Recenze bezdrátové nabíječky Fast Wireless Charger. Když značka nehraje roli

Zmenšení odporu tak Applu umožní přizpůsobit iPhony pro výkonnější dobíjení, aniž by se nebezpečně přehřívaly. Zpráva také zmiňuje, že Apple i nadále zůstane věrný univerzální technologii Qi, která se stala mezi výrobci standardem. iPhony tak bude i nadále možné dobíjet pomocí podložek od výrobců třetích stran. Na druhou stranu to však znamená, že zásadnější inovace, které by umožnilo pouze vytvoření vlastní technologie, v tomto ohledu čekat nemůžeme.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button