Recenze

Recenze bezdrátové nabíječky Fast Wireless Charger. Když značka nehraje roli

Když Apple v minulém roce představoval současnou generaci iPhonu X, 8 a 8 Plus, pochlubil se i zcela novou, pro uživatele androidích telefonů již několik let známou, možností nabíjení. Dřívější informace sice naznačovaly zcela novou technologii, která by zvládala nabíjení na několik metrů, kalifornský výrobce však sáhl ke standardnímu bezdrátovému nabíjení typu Qi. Pro mnohé z nás to jistě bylo zklamání. Přeci jen, nabíjet telefon pomocí kabelu nebo na podložce, přičemž každé zvednutí iPhonu znamená přerušení nabíjení, vychází tak nějak na stejno, respektive pořád lépe ve prospěch „oldschool kabelového“ napájení. Přesto ale mohou být situace, kdy bezdrátové nabíjení iPhonu bude dávat smysl. A to je přesně i náš případ. Než si ale řekneme podrobnosti, pojďme si v krátkosti představit aktéra dnešní mini recenze.

Tím není nikdo jiný než Fast Wirelles Charger. Že vám jméno této bezdrátové nabíječky nic neříká? Není divu. Jedná se totiž o „no name“ značku čínského původu. To ale nutně neznamená, že půjde o nekvalitní, nespolehlivý či nevzhledný výrobek – spíše naopak. Fast Wireless Charger je podle mého názoru funkčním a vkusným doplňkem, přesně takovým, jakým by měl být.

Obsah balení: minimalistický cirkus

Začněme obsahem balení, které je velmi minimalistické. V malé krabičce najdeme jen samotnou nabíjecí podložku (v našem případě bílé barvy), černý 120 cm Micro USB kabel a uživatelskou příručku. Tady se bohužel trochu projevuje původ výrobce, protože bílá podložka s prvky chromu na okrajích v kombinaci s černým USB kabelem vypadá celkem komicky.

Bezdrátová nabíječka, manuál a Micro USB kabel. Zkrátka minimalistický obsah balení

Design, konstrukce a použití: v jednoduchosti je krása i síla

Samotná nabíječka je vyrobena z hliníku a se svými rozměry 99 x 8 mm se hodí i do méně prostorných míst. Výrobce garantuje výstupní proud 2000 mA při použití 10W napájecího adaptéru, což je více než dostatečné. Při použití 5W adaptéru, tedy toho, který dodává Apple ke svým telefonům, je nabíjení subjektivně podobně rychlé jako s použitím kabelu. V řeči čísel se iPhone X nabije z 0 na 100% za 3:36 hodiny. Napájení signalizuje malá LED kontrolka na boční straně. Určitě pozitivní informací je fakt, že kontrolka v žádném ze svých stavů nebliká a svým svícením nikterak neruší, a to ani v úplné tmě. Dá se tedy doporučit i na noční stolek. Zapomenout nesmíme ani na čtveřici gumových podložek na spodní straně nabíječky, které poskytují dostatečnou stabilitu bez zbytečného prokluzování.

Hliník v kombinaci s pochromovaným okrajem působí elegantně

Závěr: levně, elegantně a funkčně

Bezdrátová nabíječka Fast Wireless Charger je velmi dobře dílensky zpracována. Hliníkové tělo s prvky chromu na bocích působí elegantně a naprosto zapadá do designové linky iPhonů. Navíc podporuje rychlé nabíjení (výstup 2A v kombinaci s 10W adaptérem) a problémem není ani nabíjení telefonu s hrubým pouzdrem. Dioda umístěná na boku nikterak neruší ani v absolutní tmě. Samotné nabíjení není doprovázeno žádným nežádoucím šumem, takže podložku mohu s klidem doporučit i na noční stolek, nebudete o ní vůbec vědět. Fast Wireless Charger nabízí za cenu 499 Kč opravdu hodně a přestože za ní nestojí žádné věhlasné jméno, svým designem a funkcí vás rozhodně nezklame.

Fast Wireless Charger zvládne nabíjet iPhone i přes pouzdro

7.3

Zpracování

7.0/10

Design

7.5/10

Uživatelský zážitek

6.5/10

Cena

8.0/10

Plusy

  • Zpracování
  • Design
  • Cena

Mínusy

  • Černý kabel se k bílé nabíječce příliš nehodí

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Zapomněli jste dvě důležité informace – jak dlouho Vám nabíjela telefon? A kde se dá sehnat?

  2. A kde se dá prosím koupit? Pod názvem Fast Wirelles Charger google najde spousty nabíječek od značkových výrobců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button