Novinky

Čekáte na iPhone SE 2? Raději na něj zapomeňte, Apple už nechce vyrábět malé smartphony

Pryč jsou doby, kdy jsme na smartphony s 4,5“ úhlopříčkou koukali jako na obří zařízení. Současné modely nabízí mnohem větší displeje, což z uživatelského pohledu přináší řadu výhod. Přesto se najdou tací, co stále upřednostňují kompaktní rozměry. Za etalon této třídy dlouhou dobu patřil iPhone SE. Od jeho uvedení již uběhla pěkná řádka let a z dnešního pohledu již přestává být dostatečně atraktivním přístrojem. Není proto divu, že každá nová spekulace o jeho nástupci vyvolala pořádný rozruch. S poslední zprávou o druhé generaci přichází zahraniční redakce webu Forbes, která se ovšem nese v nepříliš pozitivním duchu. Podle zdrojů z řad výrobců příslušenství to vypadá, že žádný iPhone SE 2 nebude.

Na iPhone SE 2 raději zapomeňte

Apple údajně přehodnotil situaci a veškerou pozornost hodlá věnovat modelům s větší úhlopříčkou displeje. Přestože se mezi uživateli najde stále početná skupina uživatelů, co by nástupce iPhonu SE uvítala, zřejmě jich není tolik, aby to Apple přimělo k jeho uvedení. Mezi hlavní odbytiště chytrých telefonů patří Asie, kde jsou nejpopulárnější zařízení s velkými displeji. Velmi podobný trend je patrný i ve zbytku světa, což dokazují statistiky prodejů všech předních výrobců mobilní elektroniky.

Bude to krasavec. Grafické návrhy ukazují, jak by mohl vypadat iPhone SE 2

Ve prospěch publikované zprávy mimo jiného hraje fakt, že o něm nehovořil ani analytik Ming-Chi Kuo, který se specializuje na zákulisí produktů s logem kalifornského výrobce. Roli nejdostupnějšího iPhonu má letos převzít model s 6,1“ LCD displejem. Díky designu s minimálními rámečky má nabídnout relativně kompaktními rozměry. V jeho výbavě máme nalézt nejnovější čipset, fotoaparát s jedním objektivem a podporu bezdrátového nabíjení. Zbylé dvě novinky navážou na iPhone X (recenze) a nabídnou to nejlepší, co Apple dokáže vyrobit. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

6 Komentáře

  1. 6,1….? im ruplo v bedni… Tomu ja neverim. Ako dlho budu take lopaty este niekoho zaujimat? Hlavne v dobe, ked sa aj sam Apple snazi ludi odpitat od vecneho cumenia do mobilu. Mat u seba neustale takto obrovske zariadenie, to nebude cloveka bavit vecne, dokonca ani aziata ci inda nie.

  2. Říkám to nerad, ale i Apple musí naslouchat trhu. Lidi a především Asiati chtějí pádla. Byl jsem dlouhou dobu zastáncem malých telefonů, ale co jsem si pořídil plusko, už bych menší nechtěl. Je to sice pádlo, ale vyvažuje to komfortem. Když mi teď SE přijde do ruky, jen těžko na něm napíšu zprávu

  3. Já to mam opačně. Po 5″ hovadu, pak 4,5″ telefonu mam SEčko a klidně bych bral 3,5″ telefon.. kdyby byl. Výrobci trhu nenaslouchaji, oni ho natvrdo dělaj a ty se zákaznku třba kousni do zad… 🙁 A můžete psát zastoupení všech značek u nás, všude odepíšou stejně, že to lidi nechtěj… proč jim teda píšu ?

  4. Žádný pádlo nebrat. Je to zbytečný :)) doufám že 6,1” se pletou, to nedám ani do kapsy aniž by mi nepřekážel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button